زمین مجانی امارات؟

امارات متحده عربی شهرکی صنعتی احداث و اعلام کرده است هرکسی که در ایران کارخانه داشته است می‌تواند در این شهرک زمین مجانی بگیرد، جالب اینجاست به‌محض امضای قرارداد بانک ۹۰ درصد هزینه‌ها را تسهیلات می‌دهد تا فرد آنجا کار تولیدی کند.

پیشنهاد خرید

ماساژور گردنی Breo N5

7,930,000 تومان7,930,000 تومانخرید کنید
اهدای زمین امارات به کارخانه داران ایرانی
این روزها تب مهاجرت داغ شده و ایرانی‌ها بیش‌ازپیش در تلاش برای یافتن محل جدیدی برای آغاز زندگی تازه هستند.

این موضوع از سال‌ها پیش خصوصا در میان نیروهای متخصص و افراد تحصیل کرده وجود داشت؛ اما طی چند سال اخیر، کارفرمایان و سرمایه‌داران که زمانی ایران را بهترین محل برای فعالیت اقتصادی می‌دانستند، به صف متقاضیان مهاجرت پیوسته‌اند.

در همین راستا کشورهای همسایه ایران نیز در رقابت با یکدیگر هستند تا کارفرمایان و سرمایه‌داران ایرانی را جذب کنند.

در همین رابطه، حمید حسینی، عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: «امارات متحده عربی شهرکی صنعتی احداث و اعلام کرده است هرکسی که در ایران کارخانه داشته است می‌تواند در این شهرک زمین مجانی بگیرد، جالب اینجاست به‌محض امضای قرارداد بانک ۹۰ درصد هزینه‌ها را تسهیلات می‌دهد تا فرد آنجا کار تولیدی کند. می‌گویند شما که تجربه کار در ایران را دارید، بیایید اینجا کار کنید و همه چیز برایتان مهیاست.»

او با بیان اینکه پیش‌ازاین «امارات اصلا درصدد تولید نبود، این کشور جایی برای ترانزیت و صادرات مجدد بود»، افزود: امارات برای بردن کارآفرینان ایرانی برنامه‌ریزی کرده و قول اقامت می‌دهد.

به گفته حسینی حتی در صورت احیای برجام هم الزاما نمی‌توان امیدی به بهبود وضعیت کسب‌وکار داشت؛ زیرا بخش مهمی از ناامیدی، نبود ثبات در کشور است. او دراین‌باره می‌گوید: «جامعه آرامش می‌خواهد، اینکه سیاست‌گذار مدام به دنبال فیلترینگ و … باشد و هر روز با یک بخشنامه امنیت روانی جامعه را به هم بریزد، خود یک بحران است.»

امارات؟ خوب یا بد

به‌جز امارات، سایر کشورهای همسایه ایران نیز از این فرصت برای جذب سرمایه‌داران تلاش می‌کنند. ترکیه یکی دیگر از مقاصد اصلی مهاجرت در میان کشورهای همسایه ایران است.

آمار بالای فروش خانه به ایرانیان در ترکیه حالی رقم می‌خورد که اقتصاد خود این کشور نیز با بحران مواجه است. بااین‌حال انگیزه مهاجرت در میان بسیاری از مردم تقویت شده است و ترکیه یکی از کشورهایی است که مهاجران ایرانی برای خرید خانه، سرمایه‌گذاری، دستیابی به آزادی‌های مدنی، رفاه نسبی و بهبود کیفیت زندگی آنجا را برای زندگی انتخاب می‌کنند.

این کشور در ازای خرید خانه به مبلغ ۲۵۰ هزار دلار به اتباع دیگر کشورها حق شهروندی اعطا می‌کند؛ بااین‌حال افراد با خرید خانه‌هایی کمتر از این مبلغ نیز می‌توانند اقامت موقت این کشور را دریافت کنند.

بر اساس مطالعه‌ای که در مرکز افکار سنجی کیو انجام شده، میزان تمایل به مهاجرت از ایران که در آذر ۱۳۹۵ حدود ۲۹ درصد بوده، ظرف مدت پنج سال و در آذرماه ۱۴۰۰ از ۳۳ درصد فراتر رفته است.

شرایط بانکی پیچیده امارات

کنسول اقتصادی ایران در امارات متحده عربی، اما به مسایل بانکی، افتتاح و گردش حساب در امارات متحده عربی اشاره کرد و گفت: «نکته کلیدی در ارائه این تسهیلات آن است که بعد از افتتاح حساب برای اتباع خارجی، حساب مذکور باید از تراکنش بالایی برخوردار باشد.

بنابراین حساب‌هایی که در رصد سه ماهه بانک مرکزی امارات، تراکنش قابل قبولی نداشته باشند، به تدریج بسته شده و سرمایه‌گذاری انجام شده توسط اتباع خارجی در کشور امارات، بلوکه شده و قابل استرداد نخواهد بود؛ بنابراین اعلام و تبلیغ این موضوع که امارات در حال اعطای زمین مجانی برای کارخانه داران بوده و تا ۹۰ درصد تسهیلات لازم را در این خصوص ارائه می‌دهد، نیز فاقد واقعیت میدانی است.

و باعث می‌شود تا برخی مافیای کلاهبرداری در این کشور، از این پوشش برای انتقال سرمایه ایرانیان به امارات استفاده و در نهایت، منافع و دارایی‌های موجود کارخانه داران و صاحبان سرمایه و حرفه را نیز از آن‌ها گرفته و خسارت مالی و حسرت گذشته را برای آ نها بر جای بگذارند که نیاز است دقت و مراقبت لازم در این خصوص از سوی اصحاب مشاغل و صاحبان سرمایه انجام شده و هرگونه اقدام به سرمایه‌گذاری در این کشور همراه با شناخت از ضوابط و مقررات اقتصادی و تجاری این کشور صورت پذیرد.»

پیشنهاد خرید

طناب پرش صوتی هوشمند Porodo Lifestyle

1,100,000 تومان980,000 تومانخرید کنید
امارات

1 دیدگاه در “امارات به كارخانه داران ايراني زمين مجاني ميدهد! (1401)

  1. مسعود گفت:

    سلام،بسیار،بسیار موقعیت خوبی هست،برای من به اصطلاح کارافرین که تو ایران رنج و زحمت و خسارت فراوانی هم به ابرو وهم به سرمایم خورده،اگر این موضوع حقیقت داشته باشه و ودر عمل هم به همین شکل خبرش عمل راحت و بی دردسر عمل کنن مسئولین اماراتی،خیلی عالیه،من که رفتم تحقیقاتمو شروع کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + هجده =