درد های مزمن یکی از مشکلاتی است که تمام فعالیت‌های روزانه شما را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. برای درمان این مشکل باید سریعاً اقدام کنید در غیر این صورت ممکن است این دردها حتی بر روی روح و روان شما نیز تأثیر بگذارند. بسیاری از افراد برای درمان دردهای مزمن به پزشکان متخصص مختلف مراجعه می‌کنند اما روشی راحت‌تر برای رهایی از این دردها نیز وجود دارد.

شما می‌توانید با انتخاب ماساژور مناسب و خرید آن از سایت کی ام کالا، این مشکل را به طور کامل رفع کنید. ما در این مطلب تلاش کرده‌ایم تا شما را با انواع دردهای مزمن آشنا کنیم. در پایان نیز روش‌هایی مناسب برای درمان کامل و رهایی از این دردها را به شما ارائه خواهیم کرد.

درد های مزمن به چه دردی میگویند؟

احساس درد یکی از واکنش‌های بنیادی در سیستم عصبی است. زمانی که دردی در نقطه‌ای از بدن خود احساس می‌کنید مانند زنگ هشداری بوده که نشان‌دهنده آسیب دیدن آن قسمت از بدن است. پس به طور کلی درد به شما کمک می‌کند تا از آسیب دیدن نواحی مختلف بدن خود آگاه شوید.

تنها هنگامی که این دردها به صورت تدریجی، سوزشی یا با منبع مبهم باشند به آنها دردهای مزمن گفته شده و ممکن است مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کنند. دردهای ضربان‌دار و دردهایی که منجر به حالت تهوع می‌شود نیز در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند. اگر احساس درد از سه ماه تا چندین سال ادامه داشته باشد به طور قطع می‌توان به آن درد مزمن گفت.

تفاوت بین درد های مزمن و درد های حاد

قبل از هر چیز بهتر است با تفاوت بین دردهای مزمن و دردهای حاد آشنا شوید. معمولاً دردهای حاد در زمان آسیب‌های شدید بدنی مانند شکستگی استخوان احساس می‌شوند. اگر منبع بروز این دردها را درمان کرد، درد حاد نیز مهار می‌شود. اما در دردهای مزمن حتی پس از بهبود بیماری نیز مغز به ارسال سیگنال درد ادامه می‌دهد.

پس اگر بعد از بهبودی کامل نیز دردی احساس کردید بدانید که به سندرم درد مزمن دچار شده‌اید. همان‌طور که در مقدمه به آن اشاره کردیم دردهای مزمن بین ۱۲ هفته تا چندین سال ادامه پیدا می‌کنند. فعالیت‌های شخص در این مدت تحت‌تأثیر قرار می‌گیرد. بسیاری از افرادی که با این نوع درد دست‌وپنجه نرم می‌کنند به دنبال راهکاری برای رفع آنها هستند.

راهکار های درمانی درد های مزمن

اگر مطمئن هستید ریشه بروز درد را درمان کرده‌اید اما هنوز در بدن خود احساس درد می‌کنید می‌توانید با به کارگیری راهکارهای درمانی زیر آن را بهبود بخشیده و یا به طور کامل درمان نمایید:

استفاده از ماساژور های بدن

یکی از بهترین راه‌های تسکین سیستم عصبی و درمان درد مزمن استفاده از ماساژورهای بدن است. با به کارگیری ماساژور مناسب می‌توان دردهای مزمن را تا حدودی تسکین داد. این ماساژورها به شل شدن عضلات و افزایش خون‌رسانی در آن‌ها کمک می‌کنند. در نتیجه سیگنال‌های ارسال شده از دستگاه عصبی مهار می‌شوند. توجه داشته باشید که باید ماساژور را از مرکزی تخصصی تهیه نمود در غیر این صورت ممکن است باعث تشدید مشکلات شما شود.

درمان درد های مزمن با ماساژور بدن

شوک الکتریکی خفیف به عضلات

در بسیاری از مراکز فیزیوتراپی با استفاده از تحریک‌های الکتریکی، سیگنال درد را مهار می‌کنند. در این روش شوک الکتریک خفیفی به عضلات وارد می‌شود تا درد آنها را کاهش دهد. شوک باعث تشدید فعالیت عضلات شده و اعصاب را به طور کامل درگیر می‌کند، در نتیجه دیگر سیگنال با منبع مبهم ارسال نمی‌کنند. پس از این راهکار نیز می‌توانید برای تسکین درد مزمن استفاده نمایید.

طب سوزنی

یکی از روش‌های درمان قدیمی که بسیاری از افراد از آن برای درمان دردهای مزمن استفاده می‌کنند، طب سوزنی است. در این روش با وارد کردن سوزن به نقاط حساس پوست، عضلات و اعصاب را تحریک می‌کنند. بنابراین درد در بدن کاهش پیدا کرده و بسیاری از مشکلات ناشی از آن نیز رفع خواهد شد.

جراحی

گاهی ریشه درد مزمن عدم بهبودی کامل فرد است. در این روش با انجام عمل جراحی ناحیه آسیب‌دیده را به طور کامل درمان می‌کنند. بنابراین درد تدریجی ناشی از آن نیز به طور کامل برطرف می‌شود. برای استفاده از این راهکار باید با پزشک متخصص مشورت کنید. این روش یکی از پرهزینه‌ترین راهکارهای درمان دردهای مزمن بوده و دوره نقاهت آن نیز طولانی‌تر است.

استفاده از ماساژور های بدن برای رهایی کامل از درد های مزمن

همان‌طور که در قسمت قبل مشاهده کردید بهترین راهکار برای درمان درد مزمن استفاده از ماساژورهای بدن است. این روش را می‌توانید در خانه انجام دهید و هزینه بسیار کمتری برای شما دارد. شما می‌توانید دردهای مزمن به وجود آمده در نواحی مختلف بدن را با استفاده از ماساژورهای تخصصی تسکین دهید. ماساژورها برای نقاط مختلف بدن طراحی شده‌اند. البته دستگاه‌های ماساژ تفنگی را می‌توان برای تمام نقاط بدن به کار برد. کافی است تا سری نصب شده بر روی این ماساژور را تعویض کرده و از آن برای تسکین دردهای خود استفاده کنید.

نتیجه گیری

در این مطلب به معرفی درد مزمن، تفاوت آن با درد حاد و راهکارهایی برای درمان آن پرداختیم. در پایان به شما گوشزد می‌کنیم که خرید ماساژور بدن بهترین راه برای رهایی کامل از دردهای مزمن است. شما می‌توانید مدل‌های تخصصی ماساژور را از سایت کی ام کالا خریداری نمایید. این خرید به صورت کاملاً اینترنتی و با قیمتی مناسب در دسترس شما قرار گرفته است. پس تا دیر نشده گامی بزرگ برای درمان درد مزمن خود بردارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =