مقدمه

استفاده از دوچرخه برقی در سال های گذشته افزایش زیادی یافته است. اغلب افراد درباره تفاوت دوچرخه برقی با دوچرخه معمولی دچار ابهام شده اند. به دلیل ویژگی ها و مزایای دوچرخه برقی، این وسیله رقیب و جایگزین دورچخه های معمولی شده و روزانه به تعداد طرفداران آن در دنیا افزوده می شود. در مقایسه بین دوچرخه معمولی و برقی، تفاوت بیشتر در تجهیزات آن ها است. همچنین کارایی و سرعت دوچرخه برقی برای بسیاری از افراد مورد پسند واقع شده و به دنبال شناخت کامل تفاوت های این دو وسیله با یکدیگر هستند تا بتوانند خرید دوچرخه برقی را با خیال راحت انجام دهند. در این مطلب به بررسی کامل دوچرخه برقی با معمولی می پردازیم تا بتوانید به صورت جامع تر تفاوت های این دو دستگاه را شناخته و خریدی مطمئن داشته باشید.

تفاوت دوچرخه برقی با دوچرخه معمولی

تفاوت های دوچرخه برقی با دوچرخه معمولی

یکی از بزرگ ترین بازار های دوچرخه برقی و استفاده از آن، در بین مردم اروپا است. به عنوان مثال در آلمان 40 درصد از میزان فروش و خرید دوچرخه برقی و استفاده از انواع و برند های مختلف آن به چشم می خورد. برای بسیاری از افرادی که علاقه به دوچرخه سواری دارند و برای حفظ سلامت خود نیز تلاش می کنند، این موضوع که آیا دوچرخه های برقی برای سرمایه گذاری و هزینه کردن، مناسب هستند یا نه دغدغه شده است. به همین دلیل در ادامه مطلب به طور کامل تفاوت های دوچرخه برقی با دوچرخه معمولی را بیان می کنیم.

 

تفاوت دوچرخه برقی با معمولی از نظر ظاهری

یکی از اولین نکاتی که هنگام مقایسه این دو وسیله به چشم می خورد، شباهت ظاهر در آن ها است. دوچرخه های برقی کمی شبیه به اسکوتر های برقی ساخته شده اند. ولی دارای موتور الکتریکی برای کمک به حرکت بهتر هستند. تفاوت ظاهری این دو وسیله با یکدیگر در درایو الکتریکی است که دوچرخه برقی دارد و دارای باتری است که باعث تغذیه موتور می شود و با رکاب زدن، باعث حرکت راحت دوچرخه می شود. با پیشرفت تکنولوژی و صنعت دورچخه های الکتریکی، وزن آن ها سبک شده و تجهیزات کم تر و کوچک تری دارند. به همین دلیل در نگاه اول تفاوت ظاهری زیادی با دوچرخه های معمولی ندارند. همان طور که گفتیم تنها تفاوت در ظاهر این دو وسیله در تجهیزاتی مانند نمایشگر، موتور و باتری دوچرخه های برقی است.

تفاوت دوچرخه برقی با دوچرخه معمولی از نظر ظاهری

پیشنهاد خرید

میکسر هوشمند گرین لاین 2 در 1

1,220,000 تومان1,220,000 تومانخرید کنید

تفاوت دوچرخه معمولی با برقی از نظر کارایی

همانطور که می دانید خرید دوچرخه برقی باعث افزایش آسایش و راحتی فرد می شود. به دلیل الکتریکی بودن و استفاده از موتور های پیشرفته، می توان به راحتی از این دستگاه برای پیمایش مسیر های درون شهری، بین شهری، کوهستانی و … استفاده کرد. همچنین برخی از مدل های دوچرخه برقی نیز تاشو هستند و به راحتی می توان آن ها را حمل کرد. در حالی که حمل دوچرخه معمولی در حالت غیر سواری، کاری دشوار تر است. همچنین دوچرخه های برقی به وسیله ی درایو الکتریکی که دارند، باعث راحتی در حرکت مخصوصا برای سالمندان و بیماران می شوند. در حالی که سواری در دوچرخه های معمولی نیاز به صرف انرژی بسیار زیادی دارد و در زمانی کم، کاربر را دچار خستگی می کند.

بیشتر بدانید  همه چیز درباره نحوه شارژ و انواع باطری دوچرخه برقی

تفاوت دوچرخه برقی با دوچرخه معمولی

تفاوت دوچرخه های برقی و معمولی در لذت سواری

تفاوت بزرگی که در سواری بین دوچرخه برقی با معمولی وجود دارد، در این است که در هنگام سواری با دوچرخه برقی در زمان رکاب زدن این وسیله کاربردی به کاربر کمک کرده و سواری و حرکت را راحت تر می کند. به همین دلیل انرژی کم تری صرف می شود و در کنار آن، سرعت بالا تر و مسیر بیشتر طی می شود. دوچرخه های برقی رکاب زدن را از بین نمی برند و فقط باعث ایجاد راحتی در آن می شوند. به طور کلی استفاده از دوچرخه برقی مانند دوچرخه های معمولی است و سواری را تا حد بسیاری راحت تر و سریع تر می کند. زیرا به آرامی می توان با حرکت دادن پدال ها مسیر طولانی را در زمانی کم و با انرژی بسیار کم طی کرد. همچنین یکی از بهترین ویژگی های دوچرخه برقی در لذت سواری، این است که می توانید قدرت موتور را تغییر دهید و میزان انرژی ای که برای رکاب زدن نیاز دارید را کاهش یا افزایش دهید. به همین دلیل استفاده از دوچرخه های برقی نسبت به دوچرخه معمولی، لذت سواری را چندین برابر می کند.

تفاوت دوچرخه برقی با دوچرخه معمولی از نظر سواری

فرق بین دوچرخه برقی با معمولی در میزان سرعت

دغدغه بسیاری از افراد قبل از خرید دوچرخه برقی این است که در کنار تجهیزاتی که دوچرخه برقی دارا است آیا سرعت آن نیز با دوچرخه معمولی متفاوت است. پاسخ این سوال به میزان سرعت مورد انتظار شما از این وسیله و قوانین مربوط به آن بستگی دارد. به عنوان مثال در اروپا سرعت مجاز برای استفاده از موتور دوچرخه برقی 25 کیلومتر بر ساعت است. در حالی که اگر قصد داشته باشید با سرعت بیشتری از این وسیله استفاده کنید، موتور دستگاه خاموش می شود و باید با پدال زدن دوچرخه را برانید. به همین دلیل اگر می خواهید تا با یک سرعت ثابت و کاربردی حرکت کنید تا به محل کار یا هر مقصد دیگری برسید، استفاده از دوچرخه الکتریکی کمک بسیاری به شما می کند. همچنین دوچرخه های الکتریکی به دلیل داشتن موتور، با رکاب زدن بیشتر از دوچرخه های معمول و عادی به سمت جلو حرکت می کنند. به همین دلیل زمان کمتری را برای رسیدن به مقصد نیاز خواهید داشت.

تفاوت دوچرخه برقی با دوچرخه معمولی

تفاوت دوچرخه الکتریکی با معمولی در راحتی

با پیشرفت جوامع و افزایش جمعیت در شهر ها مخصوصا شهر های بزرگ و از طرفی افزایش اهمیت به محیط زیست و شرایط آب و هوایی، بسیاری از افراد در هر سن و جنسیتی استفاده از دوچرخه برقی را جایگزینی برای خودرو های سواری یا وسیله های دیگر مانند موتور و … کرده اند. استفاده از دوچرخه در حالت کلی در مکان هایی مانند شهر های بزرگ که ترافیک های سنگین دارند، بسیار رایج است. حال تصور کنید که به جای دوچرخه معمولی، از دورچخه برقی استفاده می کنید و می توانید در ترافیک سنگین سریع تر از همیشه به مقصد برسید و زمان و انرژی خود را از دست ندهید.

بیشتر بدانید  روش‌های جلوگیری از سرقت دوچرخه برقی + نکات مهم

همچنین استفاده از دوچرخه برقی به دلیل راحتی در کاربری برای افرادی که سالمند یا بیمار هستند، بهترین انتخاب است. زیرا هیچ فشاری به فرد دوچرخه سوار وارد نمی کند ولی در عین حال باعث حفظ سلامتی می شود.

تفاوت دوچرخه برقی با دوچرخه معمولی از نظر راحتی

تفاوت دوچرخه برقی با دوچرخه معمولی در نگهداری و تعمیرات

همانطور که گفتیم کاربری و ظاهر این دو نوع دوچرخه تفاوت های زیادی با یکدیگر ندارند. بنابراین در بسیاری از مشکلات مانند نیاز به تعویض لاستیک، می توان هم دوچرخه برقی و هم دوچرخه معمولی را در یک مکان تعمیر کرد و چرخ آن ها را عوض کرد. همچنین هزینه تعمیر و نگهداری از این دو وسیله نیز در  تعمیرات عادی و یکسان، تقریبا برابر است.

ولی یکی از تفاوت های این دو وسیله در زمینه نگهداری یا تعمیر ان ها، در تجهیزات است. به عنوان مثال اگر مشکلی در موتور یا سیستم الکتریکی موجود در دوچرخه برقی به وجود بیاید، با روش و هزینه تعمیر دوچرخه معمولی متفاوت خواهد بود. گر چه مشکلاتی نظیر خرابی موتور یا اشکال در تجهیزات الکتریکی دوچرخه برقی کم است و ضمانت کالا از فروشگاه های معتبر وجود دارد. به صورت کلی هزینه ها و روش هایی مانند تعویض وسایل معمولی، سرویس و … در هر دو نوع این وسیله یکسان است و تنها تفاوت در روش تعمیر تجهیزات الکتریکی موجود در دوچرخه برقی است.

تفاوت دوچرخه برقی با دوچرخه معمولی در تعمیرات

تفاوت در قیمت دوچرخه برقی با دوچرخه معمولی

همانطور که می دانید و گفته شد، دوچرخه های برقی به دلیل ویژگی های خاص خود و راحتی زیادشان، طرفداران زیادی کسب کرده اند. در زمینه تفاوت قیمت در خرید دوچرخه برقی با معمولی باید توجه کنید که قیمت دوچرخه های برقی به دلیل وجود امکانات الکتریکی پیشرفته مانند نمایشگر، باتری، درایو و … از دوچرخه های معمولی بیشتر است.

همچنین به دلیل راحتی در استفاده از این وسیله و مزایای بی شماری که برای سلامتی نسبت به دوچرخه معمولی دارد، طبیعتا هزینه خرید آن نیز بیشتر از دوچرخه های عادی است. ولی در صورت خرید دوچرخه برقی برند و با کیفیت، از فروشنده هایی مانند کی ام کالا که با ضمانت خرید محصولات با کیفیت و اورجینال را به مشتریان خود عرضه می کند، با یک بار هزینه مناسب می توانید تا سال های طولانی از دوچرخه برقی مرغوب خود در مسیر های مختلف استفاده کنید و از لذت یک سواری راحت و سریع را تجربه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید دوچرخه برقی می توانید به صفحه محصولات دوچرخه برقی مراجعه کنید و با قیمتی مناسب و کیفیتی بی نظیر، بهترین دوچرخه برقی موجود در ایران را خریداری کنید.

تفاوت دوچرخه برقی با دوچرخه معمولی در قیمت

تفاوت در رکاب زدن و تجربه سوار شدن

همانطور که گفتیم در بسیاری از موارد دوچرخه های برقی به دوچرخه های معمولی شبیه هستند و نیزا به پدال زدن در آن ها حس می شود. ولی دوچرخه های برقی نسبت به دوچرخه های معمول مزایای خیلی بیشتری دارند که باعث شده روزانه به طرفداران این محصول نیز افزوده شود.

  • حرکت سریع تر و طی کردن مسافت بیشتر

  • ایجاد حس خوب در سواری و راحتی در رفت و آمد

  • ورزش و حفظ سلامتی در پدال زدن با دوچرخه برقی

  • طی کردن مسیر های سر بالایی

  • جایگزین ارزان و مناسب نسبت به خودرو سواری در شهر

  • آسیب نرساندن به محیط زیست

به دلیل وجود این مزایا و ویزگی های بی شمار دیگر، تجربه سواری در دوچرخه های برقی بسیار نشاط آور تر و سالم تر از دوچرخه های معمولی است. همچنین برای راندن دوچرخه های معمولی باید تمام انرژی در تمام طول مسیر صرف رکاب زدن شود. ولی در دوچرخه های برقی می توانید تا جایی که قصد دارید رکاب زده و در صورت خستگی یا اتمام باتری، با رکاب زدن معمولی مسیر خود را طی کنید.

تفاوت دوچرخه برقی با دوچرخه معمولی

نتیجه گیری

همان طور که گفتیم استفاده از دوچرخه برقی به دلیل الکتریکی بودن اجزای آن، بسیار راحت تر از دوچرخه های معمولی است. همچنین سرعت حرکت آن ها نیز در کنار عدم خستگی در رکاب زدن، این دستگاه را بسیار پر طرفدار کرده است. با یک بار هزینه برای خرید دوچرخه برقی با کیفیت، دیگر نیازی به پرداخت هزینه های رفت و آمد، بنزین، سرویس و … نخواهید داشت و به راحتی و بدون صرف انرژی زیاد، هم ورزش می کنید و هم زود تر به مقصد مورد نظرتان می رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 6 =