در دنیای امروزی به دلیل اینکه بسیاری از درمان‌ها و یا حتی گذراندن دوران نقاهت بیماری‌ها همراه با گذراندن دوره‌های فیزیوتراپی است، و از سمت دیگر بسیاری افراد به ماساژها و دستگاه‌های ماساژ بدن علاقه‌مند هستند. به دنبال راهی نوین برای مؤثرتر کردن هر چه بیشتر روند فیزیوتراپی هستیم و آن هم به‌کارگیری دستگاه‌های ماساژور بدن در روند فیزیوتراپی است.  تمامی افراد و یا بیمارانی که قصد انجام فیزیوتراپی با دستگاه‌های ماساژور را دارند؛ در ادامه با نحوه کارایی دستگاه ماساژور بدن در طب فیزیوتراپی و تهیه آن از کی‌ام کالا بیشتر آشنا خواهیم شد.

 تاریخچه ماساژور و استفاده‌های آن در فیزیوتراپی:

فرایند ماساژ و استفاده از دستگاه‌های ماساژور فرایندی در جهت سلامتی بدن انجام می‌شود و حتی درگذشته به‌عنوان سلامت زندگانی یاد شده است و سرچشمه ماساژ در تاریخ باستانی مربوط به ۳۰۰ سال گذشته در هند است که امروزه رواج پیدا کرده است و به شیوه‌های نوینی بر روی عضلات و نواحی مختلف بدن انجام خواهد شد.

افرادی که در حال گذراندن فرایند فیزیوتراپی هستند با چندین هدف به انجام این کار می‌پردازند؛ برخی از افراد برای به‌دست‌آوردن حالت طبیعی بدن و حرکات معمول بدن بعد از آسیب‌دیدن و برخی دیگر از افراد برای پیشگیری از بیماری‌هایی پیش‌بینی‌شده تصمیم به انجام فیزیوتراپی می‌گیرند؛ اما نکته حائز اهمیت در این است که با پیشرفت علم پزشکی در اواخر دهه ۱۹۵۰ فرایند سلامت بدن با فیزیوتراپی تلفیق گردید، و بسیاری از افراد از ماساژ و دستگاهی ماساژور به‌عنوان راه‌های درمانی استفاده می‌کنند.

 کاربردهای ماساژ در فیزیوتراپی:

به‌کارگیری روش‌های نوین و استفاده از دستگاه‌های ماساژور در طب فیزیوتراپی برای افرادی که تصمیم به درمان دارند؛ فواید بسیاری به همراه خود داشته و دارد که بهتر است با چندی از این فواید آشنا شویم:

·         کاهش درد و التهاب با ماساژور بدن.

·         تقویت عضلات با ماساژور بدن.

·         بهبود گردش خون در بدن با ماساژور بدن.

·         افزایش انعطاف‌پذیری و بیشترشدن دامنه حرکتی.

·         کاهش استرس و اضطراب در بدن با انجام ماساژور در بدن.

کاربردهای ماساژ در فیزیوتراپی

 کاهش درد و التهاب با ماساژور بدن:

انجام ماساژ به هر منظور برای افراد مختلف سبب می‌شود با حرکت انگشت و یا حرکت دستگاه ماساژور بروی اعصاب و پوست سبب می‌گردد که اکسیژن و خون در جریان باشد که نتیجه صحیح حرکات دستگاه ماساژور در فیزیوتراپی کاهش درد و کاهش التهاب در بدن را به دنبال دارد.

تقویت عضلات با ماساژور بدن:

انجام ماساژ به‌وسیله دستگاه‌های ماساژور در بخش‌های درمانی همچون فیزیوتراپی و یا حتی در بخش‌های ماساژ که جنبه فرهنگی یا ریکاوری دارد سبب می‌شود که بافت‌های عضلانی که سفت شده یا آسیب‌دیده است ترمیم شوند و به‌مرورزمان باگذشت چندین جلسه انجام ماساژ کمک به ترمیم و تقویت عضلات بدن می‌کند.

بهبود گردش خون در بدن با ماساژور:

ماساژ بدن یک جنبه ورزشی برای بدن و افرادی که اقدام به انجام ماساژ و استفاده از دستگاه‌های ماساژ می‌کنند نیز دارد؛ و به علت ایجاد اصطکاک در بدن سبب می‌شود گردش خون در بدن می‌شود و این امر باعث می‌شود جریان لنفاوی بهبود ببخشد و باعث می‌شود مواد زائد و مسموم در بدن حذف شود.

 افزایش انعطاف‌پذیری و بیشترشدن دامنه حرکتی:

افرادی که بعد از انجام عمل‌های جراحی و یا حتی برای رفع دردهای عضلانی اقدام به انجام فیزیوتراپی می‌کنند؛ و همراه با ماساژ و دستگاه‌های ماساژ مراحل فیزیوتراپی را پشت سر می‌گذرانند بعد از گذشت زمان و طی‌شدن جلسات سبب می‌شود که افراد به‌راحتی و بدون داشتن درد و انعطاف‌پذیری بیشتر اندام‌ها و عضلات خود را حرکت دهند.

 کاهش استرس و اضطراب در بدن:

باتوجه‌به اطلاعات به‌دست‌آمده بعد از تحقیقات مؤثر دررابطه‌با تأثیرات ماساژ بر روی استرس و اضطراب به این نتیجه دست خواهیم داشت (دست خواهیم داشت درست است) که با انجام ماساژ و بهبود گردش خون در بدن باعث می‌شود که استرس و اضطراب در افراد به سطح زیادی پایین یابد؛ به همین منظور بسیاری از افراد ورزشکار قبل از انجام مسابقات اقدام به انجام ماساژ می‌کنند.

باتوجه‌به مطالب بیان شده در متن فوق می‌توان بیان داشت که بهبود عملکرد عضلات و رفع درد در نواحی آسیب‌دیده افراد وابسته به عملکرد دستگاه‌های ماساژور در جلسات طب فیزیوتراپی است و به همین منظور افراد علاوه بر طی‌کردن جلسات فیزیوتراپی می‌توانند با تهیه دستگاه‌های ماساژور از سایت کی‌ام کالا از تمامی مزایای دستگاه‌های ماساژور بهره ببرند.

نکات مهم  در رابطه با استفاده از ماساژور بدن:

هر یک از افرادی که تصمیم به استفاده و یا تهیه دستگاه ماساژور بدن را دارند؛ انتخاب ماساژور باتوجه‌به نیاز و شرایط بیمار مهم است، استفاده از ماساژور طبق دستور فیزیوتراپیست از نکات مهم بوده، رعایت نکات ایمنی در هنگام استفاده از ماساژور مهم است تا بدن فرد آسیبی نبیند (جمله نامفهوم است). هر شخص نحوه کارکردن با این دستگاه‌ها را باید یاد داشته باشد. از دیگر نکات عدم استفاده از ماساژور در صورت وجود موارد منع مصرف است که مهم بوده و شخص باید به‌تمامی این نکات در استفاده را ماساژور بدن اهمیت دهد و همین‌طور رعایت کند.

از دیگر نکات جزئی‌تر موارد زیر است:

  • استفاده از ماساژور طبق دستور پزشک یا فیزیوتراپ.
  • رعایت نکات ایمنی در هنگام استفاده از دستگاه ماساژور.
  • عدم استفاده از ماساژور در صورت موارد منع استفاده.
  • انتخاب مناسب‌ترین دستگاه ماساژور طبق نیاز و یا شرایط بیماری.

دستگاه ماساژور بدن در طب فیزیوتراپی

سخن آخر درباره دستگاه ماساژور بدن در طب فیزیوتراپی:

باتوجه‌به این مسئله که بسیاری از افراد و بیماران با توصیه پزشک برای انجام فیزیوتراپی و یا حتی برخی از افراد بدون توصیه پزشک اقدام می‌کنند باید به این مسئله توجه داشته باشند که انجام حرکات فیزیوتراپی به‌تنهایی اثربخشی لازم را به همراه نخواهد داشت و هر یک از افراد که فیزیوتراپی با دستگاه را انتخاب می‌کنند به علت بالارفتن سوخت‌وساز بدن و تحریک سلول‌ها در نواحی موردنظر آسیب‌دیده زودتر به نتیجه خواهند رسید. باتوجه‌به پیشرفت علم پزشکی در دنیای امروزی و مهم بودن مسئله زمان در دنیای امروزی باید این مسئله را در تمامی موارد نیز اعمال کرد، و مهم‌ترین مسئله دراین‌رابطه این است که هر بیمار و یا درمانگر با به‌کارگیری دستگاه‌های ماساژ در طی جلسات درمان زودتر از زمان معمول به نتیجه خواهند رسید. شما می‌توانید دستگاه ماساژ را با قیمتی مقرون‌به‌صرفه از مجموعه اینترنتی کی‌ام کالا خریداری کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + یازده =