تنوع برندها و مدل‌های مختلف کوادکوپترها به قدری زیاد است که خریداران هنگام خرید کوادکوپتر دوربین دار سردرگم می‌شوند و نمی‌دانند باید کدام مدل از کوادکوپتر را انتخاب کنند. برای انتخاب یک پهباد کنترلی بدون شک درنظر گرفتن معیارها و اهداف، از خرید آن می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد، همچنین هزینه می‌تواند تاثیر موثری در انتخاب یک مورد بین انبوهی از کوادکوپترها بگذارد.

از این رو، تصمیم گرفتیم در این مطلب در خصوص راهنمای خرید کوادکوپتر دوربین دار و حرفه‌ای اطلاعات بسیار مناسبی در اختیارتان قرار دهیم، بنابراین تا انتها همراه کی‌ام کالا باشید.

خرید-کوادکوپتر-دوربین-دار

نحوه انتخاب و خرید کوادکوپتر دوربین دار

بدون شک قبل از خرید هر نوع وسیله‌ای باید بدانید که چه هدفی از خرید آن دارید و متناسب با هدفتان چه میزان قرار است هزینه کنید و با پاسخ به این دو سوال، انتخاب‌های محدودتری خواهید داشت. حال در این بخش از مطلب به این موضوع اشاره می‌کنیم که برای خرید کوادکوپتر دوربین دار باید چه مواردی را مدنظر قرار دهید.

انتخاب برند معتبر و باکیفیت

وقتی قرار است محصولی را برای خرید انتخاب کنید، اولین موردی که به آن توجه می‌کنید، برند سازنده آن است. محبوبیت برند مورد نظر در بازار، میزان رضایت کاربران، میزان فروش، مزیت‌ها و معایب نسبت به برندهای رقیب می‌تواند ذهنیت شما را نسبت به برند شکل دهد.

یکی از برندهای بسیار باکیفیت و معتبر در سطح جهان، کوادکوپترهای برند DJI است، طبیعتا به‌دلیل کیفیت بی‌نظیر قیمت بسیار بالایی دارند و در کنار قیمت بالا از قابلیت‌های هوشمند زیادی برخوردار هستند.

کوادکوپتر-برند-DJI

برخورداری از دوربین و گیمبال حرفه‌ای

یکی از اصلی‌ترین اهداف خرید کوادکوپتر دوربین دار گرفتن عکس‌ها و فیلم‌های حرفه‌ای است، بنابراین وجود یک دوربین باکیفیت، اصلی‌ترین عامل در تعیین یک مدل مناسب از کوادکوپتر به‌شمار می‌رود.

گیمبال نیز وسیله‌ای است که دوربین روی آن قرار می‌گیرد، این قطعه خطاها و لرزش‌های هنگام پرواز را فیلتر می‌کند تا در نهایت تصویر یا فیلم ثبت شده بدون لرزش و خطا باشد.

البته دوربین‌های قوی‌تر به مراتب قیمت دستگاه را افزایش می‌دهند، اما اگر با هدف ضبط تصاویر و فیلم‌های باکیفیت این وسیله را خریداری می‌کنید، پس هزینه کردن برای این ویژگی نباید موردی داشته باشد.

طول زمان پرواز

یکی از دیگر عوامل مهم در هنگام خرید کوادکوپتر دوربین دار مدت زمان بالای پرواز بدون نیاز به شارژ مجدد است. برای مثال کوادکوپترهای نیمه‌حرفه‌‌ای و تفریحی سرگرمی نهایتا می‌توانند تا 5 الی 15 دقیقه به پرواز در بیایند.

اما کوادکوپترهای حرفه‌ای تا 30 دقیقه نیز امکان پرواز دارند و این می‌تواند برای خریدار یک موضوع قابل توجه باشد. البته امکان افزایش مدت زمان پرواز با استفاده از باتری یدک وجود دارد، برای مثال بعضی از باتری‌های یدک تنها با شارژ یک ساعت می‌توانند مدت زمان پرواز را تا 30 دقیقه افزایش دهند.

از این رو، در انتخاب پهباد کنترلی دوربین دار، به قدرت باتری توجه کنید، چرا که مانورهای پروازی دستگاه انرژی زیادی صرف می‌کند و باتری قوی می‌تواند مدت زمان پرواز را افزایش دهد.

سایز و ظاهر کوادکوپتر

جابه‌جایی و هدایت کوادکوپترها با سایز بزرگ امروزه محبوبیت زیادی ندارند، چرا که هدایت آن‌ها در طول پرواز بسیار سخت و مشکل است.

از طرفی برای برخی از کاربران شکل ظاهری کوادکوپتر در هنگام خرید بسیار مهم است و برندهای سازنده نیز به این موضوعات توجه می‌کنند و سعی دارند با طراحی‌های متفاوت، ایده‌های خلاقانه‌تری را اجرایی کنند.

همچنین مقاومت بدنه در هنگام خرید کوادکوپتر دوربین دار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چرا که با کیفیت بالای بدنه در صورت برخورد با موانع، وسیله آسیب کمتری می‌بیند.

جنس پلاستیک منعطف با قابلیت ضربه‌پذیر، احتمال آسیب‌های احتمالی را برای وسیله در حین پرواز به مراتب کاهش می‌دهد و پرواز امنی را برایتان فراهم می‌آورد.

سنسور جلوگیری از برخورد به موانع

در مدل‌های نیمه حرفه‌ای و تفریحی سرگرمی به‌دلیل عدم استفاده از سنسورهای هوشمند، امکان سقوط و حتی برخورد به موانع وجود دارد، اما با خرید کوادکوپتر دوربین دار حرفه‌ای می‌توانید از بابت عدم برخورد به موانع خیالتان راحت باشد، به‌طوری که حتی اگر بخواهید عمدا کوادکوپتر را به مانع بزنید، امکان این کار وجود ندارد.

برخورداری از سیستم هوشمند GPS

در کوادکوپترهای حرفه‌ای برخورداری از سیستم هوشمند GPS خیلی بارز است، به این صورت که وقتی در محیط باز برای پرواز قرار می‌گیرند، می‌توانند با ماهواره‌های موجود ارتباط بگیرند و این می‌تواند در داشتن یک پرواز دقیق و بدون اشتباه تاثیر مثبتی بگذارد. از طرفی، GPS این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که هیچ وقت کوادکوپتر را گم نکنید، چون موقعیت مکانی دستگاه مشخص است.

قابلیت-GPS-در-کوادکوپتر

بازگشت به مبدا

اگر مبتدی هستید، حتما هنگام خرید کوادکوپتر دوربین دار بررسی کنید که از قابلیت بازگشت به مبدا برخوردار باشد، چرا که برای افراد تازه‌کار هدایت وسیله به نقطه تیکاف کمی مشکل است. در صورتی که کوادکوپتر از قابلیت بازگشت به مبدا برخوردار باشد، با فشردن یک دکمه روی رادیو کنترل به مبدا باز می‌گردد.

قابلیت‌های هوشمند پرواز

حالت‌های هوشمند پرواز نیز می‌تواند کوادکوپترها را از یکدیگر متمایز کند، به‌طوری که در کوادکوپترهای حرفه‌ای مودهایی وجود دارد که می‌تواند تصاویر و فیلم‌های خلاقانه‌تری ثبت کند.

در بالاتر اشاره کردیم که باکیفیت‌ترین برند کوادکوپترها برند DJl است و در کوادکوپترهای این برند، قابلیتی وجود دارد که کوادکوپتر می‌تواند با سرعت مشخصی به سمت سوژه موردنظر حرکت کند و تصاویر و فیلم‌های خلاقانه‌تری ثبت کند.

یا برای مثال قابلیتی در این وسیله‌ها طراحی شده است که وسیله می‌تواند با سرعت مشخصی به دور سوژه بچرخد و فیلم‌های زیبایی ثبت کند. البته بدون برخورداری از این قابلیت‌های هوشمند نیز امکان این کارها وجود دارد، اما طبیعتا وجود این مودهای هوشمند پرواز می‌تواند کار شما را بسیار آسان ‌کند.

سخن نهایی

در این مطلب سعی کردیم برای خرید کوادکوپتر دوربین دار اطلاعات بسیار مفیدی در اختیارتان قرار دهیم، با خواندن این مطلب می‌توانید انتخاب‌های خود را از تنوع بالای این وسیله هوشمند از برندهای مختلف محدود کنید.

حال امکان دارد در لیست نهایی شما چندین مورد قرار داشته باشد که باز هم برای انتخاب یک کدام سردرگم هستید، در این شرایط می‌توانید امکانات پهبادهای کنترلی موجود را با یکدیگر مقایسه کنید و در نهایت ببینید کدام قابلیت برای شما ارجحیت بیشتری دارد.

بهتر است برای خرید کوادکوپتر دوربین دار مدل‌های جدیدتر را انتخاب کنید، تا شباهت بیشتری به مدل‌های جدید موجود در بازار داشته باشند. مجموعه کی‌ام کالا با ارائه پهبادهای کنترلی اورجینال خرید بااطمینان و دلپذیری را برایتان فراهم می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =