یکی از محبوب‌ترین وسایلی که می‌توانید برای سرگرمی و پخش موسیقی از آن استفاده کنید اسپیکر قابل حمل است. اسپیکر یا همان باند قابل حمل دستگاهی است الکترونیکی که می‌توانید با استفاده از آن به‌راحتی موسیقی گوش کرده و از کیفیت صدای آن لذت ببرید. مدل‌های قابل حمل یا همان پرتابل بلندگو مدل‌هایی هستند که برای عملکرد نیازمند برق مستقیم شهری نبوده و به‌صورت شارژی کار می‌کنند.
شما دوستان عزیز می‌توانید به‌راحتی این مدل‌ها را در هر مکانی استفاده کرده و از کیفیت موسیقی لذت ببرید. کی‌ام کالا فروشگاهی آنلاین است که مدل‌های مختلف اسپیکر عالی را به فروش میرساند. همراه ما باشید تا یک راهنمای خرید کامل برای مینی بلندگو را به شما دوستان عزیز آموزش دهیم.

نکات قبل خرید اسپیکر

برای این که بتوانید از مینی بلندگو یا همان اسپیکر قابل حمل استفاده کنید باید نکاتی که برای خرید این محصول وجود دارد را بررسی کنید. این نکات می‌توانند در ارزش خرید و کاربرد اسپیکر تاثیر دارند. از مهم‌ترین این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• میزان بودجه شما چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین نکات قبل از خرید اسپیکر قابل حمل این است که بودجه شما دوستان عزیز چقدر است؟ هر کدام از مدل‌های اسپیکر یا بلندگو قابل حمل قیمت متفاوتی داشته و این موضوع به دلیل متغیر بودن مشخصات فنی آن‌ها است. به همین دلیل باید نسبت به بودجه خود یک مدل را در نظر بگیرید.

• اسپیکر را برای چه منظوری می‌خواهید؟

مورد دیگر این است که اسپیکر قابل حمل را برای چه منظوری می‌خواهید؟ اگر می‌خواهید که برای گوش‌دادن موزیک حرفه‌ای و بیس دار از این بلندگو استفاده کنید باید مدلی که صدای گرم‌تر و بیس نرم‌تری دارد را بخرید.

• اسپیکر را در چه محیطی استفاده خواهید کرد؟

نحوه استفاده از باند قابل حمل در محیط‌های گوناگون نیز در خرید آن مهم است. اسپیکر قابل حمل باید نسبت به توان خود در تولید صدا و میزان بلندی صدا در محیط‌های مختلفی استفاده شود. به طور مثال اسپیکرهای کوچک برای محیط‌های 10 متری نیز مناسب هستند.

انواع اسپیکر

مدل‌های مختلفی از اسپیکرها وجود دارد که اسپیکر قابل حمل یکی از این مدل‌ها محسوب می‌شود. بهتر است قبل از پرداخت قیمت این اسپیکر، مدل‌های متنوعی که از بلندگوها وجود دارد را بررسی کنید. این مدل‌ها شامل موارد زیر هستند:

آشنایی با انواع اسپیکر

1. اسپیکرهای بلوتوثی

یکی از محبوب‌ترین مدل‌های اسپیکر که می‌توان آن را پرفروش‌ترین مدل نیز دانست، اسپیکرهای بلوتوثی هستند. اسپیکر بلوتوثی با استفاده از اتصال بی‌سیم بلوتوث به گوشی یا سیستم شما دوستان عزیز متصل شده و موزیک را پخش می‌کند. در این مدل دردسر سیم‌کشی AUX یا جک 3.5 را نخواهید داشت.

2. اسپیکرهای سیمی

اسپیکرهای سیمی مدلی قدیمی از اسپیکرها هستند که هنوز هم مورداستفاده قرار می‌گیرند. در این مدل‌ها معمولاً تأخیر صدا وجود نداشته و کیفیت پخش صوتشان حرفه‌ای‌تر است؛ زیرا در صورت پایین‌بودن نسخه بلوتوث در نوع بالا، کیفیت صدا کاهش میابد.

3. اسپیکرهای خانگی

اسپیکر خانگی مدلی از اسپیکر است که برای محیط‌های خانگی بزرگ استفاده می‌شود. این اسپیکرها معمولاً چندین درایور صوتی داشته و برای محیط‌های 30 متری یا بزرگ‌تر استفاده می‌شود. قدرت تولید صدای این مدل بالا بوده و برای مهمانی‌ها انتخابی عالی محسوب می‌شود.

4. اسپیکرهای رومیزی

مدلی دیگر از اسپیکرها، مدل رومیزی آن است. این اسپیکرها معمولاً دارای دو عدد بلندگو هستند که با استفاده از سیم به یکدیگر متصل شده‌اند. در برخی مدل‌ها یک عدد ساب ووفر جداگانه در کنار این اسپیکرها قرار می‌گیرد تا کیفیت صدای بالای به شما دوستان عزیز ارائه دهد.

5. اسپیکرهای قابل حمل

اسپیکر قابل حمل محبوب‌ترین مدل اسپیکر است که به شکل بلوتوثی طراحی می‌شود. در واقع به دلیل استفاده از طراحی سبک و جمع‌وجور در برخی از مدل‌های این اسپیکر می‌توانید آن را با خودتان به هر جایی برده و حتی در مکانی که دسترسی به برق وجود ندارد به‌راحتی موسیقی گوش کنید. نکته مهمی باید بدانید این است که این مدل‌ها از انرژی باتری و بلوتوث استفاده می‌کنند؛ البته برخی از مدل‌ها را می‌توانید با اتصال کردن به برق شهری، قدرتشان را تقویت کنید.

مشخصات مهم اسپیکرها

برای این که بتوانید بهترین تجربه را از خرید اسپیکر قابل حمل داشته باشید، باید مشخصات مهم این دستگاه را بررسی نمایید. این مشخصات در کیفیت ساخت و کاربردهای بلندگو قابل حمل مهم بوده و ارزش خرید آن را نیز تغییر می‌دهند. از مهم‌ترین این مشخصات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مشخصات مهم اسپیکرها

1. قدرت خروجی

یکی از مهم‌ترین معیارهایی که باید برای خرید اسپیکر قابل حمل بررسی کنید قدرت خروجی اسپیکر است. اسپیکرها در توان‌های مختلفی تولید می‌شوند و هر چه توان آن‌ها بیشتر باشد، صدای قوی‌تری نیز تولید می‌کنند.
البته این موضوع به معیارهای مختلفی نیز بستگی دارد. اگر به گوش‌دادن موسیقی باکیفیت و پر توان علاقه دارید، باید مدل‌هایی که توان خروجی بالایی دارند تهیه کنید. اما این مدل‌ها معمولاً برقی بوده و اتصال آن‌ها سیمی است. البته برخی از مدل‌های گران‌قیمت بی‌سیم نیز توانی عالی دارند.

2. بازده

بازده یکی از معیارهایی است که علاوه بر باند قابل حمل در انواع دستگاه‌های الکتریکی وجود دارد. منظور از بازده میزان مصرف انرژی در مقابل میزان توان خروجی است. شما دوستان عزیز باید مدل‌هایی را تهیه کنید که در کنار تولید بهترین صدا، کمترین انرژی را نیز مصرف کنند.
این‌گونه هم باتری آن‌ها دیرتر خالی می‌شود و هم‌صدای بهتری تولید می‌کند. معمولاً در مدل‌های به‌روز و جدید این موضوع به بهترین شکل پیاده‌سازی شده و از مصرف انرژی زیاد توسط بلندگو قابل حمل جلوگیری شده است.

3. فرکانس پاسخگویی

فرکانس پاسخگویی در مینی بلندگوها معیاری مهم برای خرید است. در واقع این موضوع برای تمامی اسپیکرها وجود داشته و نشان‌دهنده این است که این دستگاه در چه فرکانس‌هایی قابلیت تولید صدا دارد. هر چه فرکانس پاسخگویی اسپیکر قابل حمل بالاتر باشد، می‌تواند صداهای بالاتر یا همان بازویی را با کیفیتی عالی‌تر به شما دوستان عزیز ارائه دهد. فرکانس‌های پایین برای صدای بم بوده و بیس موسیقی را بیشتر و گرفته‌تر می‌کنند. به همین دلیل باید نسبت به سلیقه خود در موسیقی یکی از این نوع‌ها را انتخاب کنید.

4. نسبت سیگنال به نویز

نسبت سیگنال به نویز یکی از معیارهای فوق‌العاده مهم در خرید مینی بلندگو یا همان اسپیکر قابل حمل است. این معیار نشان‌دهنده این است که به‌ازای یک سیگنال قوی چقدر نویز در دستگاه وجود دارد. برای اسپیکرهای باکیفیت که قدرت تفکیک صدای عالی دارند باید این نسبت به میزان 80 دسی‌بل باشید. هر چه این میزان بیشتر باشد نویز بیشتری در اسپیکر تولید شده و کیفیت تفکیک صدا کمتر خواهد شد. پس حتماً این مشخصه مهم را در خرید بلندگو قابل حمل در نظر داشته باشید.

5. ابعاد و وزن

یکی از مهم‌ترین معیارهایی که باید هنگام بررسی مدل‌های مختلف اسپیکر قابل حمل آن را مطالعه و مشاهده کنید، ابعاد و وزنی است که برای بلندگو وجود دارد. همان‌طور که ذکر کردیم، این اسپیکرها قابل حمل بوده و می‌توانند در خودرو، کوله یا هر جای دیگری جا شوند.
هر چه وزن دستگاه کمتر باشد جابه‌جایی آن راحت‌تر بوده و با کوچک بودن اندازه آن نیز جادادن آن در مکان‌های مختلف راحت‌تر خواهد بود. معمولاً مدل‌های پر توان، وزن و ابعاد زیادی دارند؛ اما در برخی از مدل‌ها این موضوع اهمیتی نداشته و در همان ابعاد کوچک نیز بهترین کیفیت را ارائه می‌دهند.

6. باتری

باتری نقش بسیار مهمی در اسپیکر قابل حمل دارد. همان‌طور که مشخص است این سیستم صوتی به‌جای این که از برق مستقیم شهری برای تغذیه‌کردن استفاده کند، از یک باتری قوی و مقاوم برای انرژی الکتریکی خود بهره می‌برد.
شما دوستان عزیز می‌توانید با خرید مدل‌هایی که باتری قوی دارند، ساعت‌ها بی‌وقفه به موسیقی گوش داده و نیاز به شارژکردن دستگاه نداشته باشید. باتری اکثر این مدل‌ها لیتیوم یونی بوده و به طور میانگین 10 ساعت پخش موسیقی باکیفیت را به شما دوستان عزیز ارائه می‌دهد.

7. مقاومت در برابر آب و گردوغبار

میزان مقاومت در برابر آب و گردوغبار اسپیکر قابل حمل

مقاومت اسپیکر قابل حمل در برابر آب و گردوغبار بسیار مهم است. از آن جایی که بلندگو قابل حمل است، شاید دوست داشته باشید آن را به همراه خود به استخر یا ساحل ببرید. درصورتی‌که اسپیکر در مقابل آب مقاوم بوده و دارای گواه ضد آب IP65 باشد، می‌توانید به‌راحتی آن را با خود به استخر برده و نگران آسیب‌دیدن قطعات الکتریکی آن نباشید. همچنین در مدل‌هایی از اتصالاتی باکیفیت بهره برده‌اند تا از ورود گردوغبار به قطعات اصلی اسپیکر جلوگیری کنند.

8. گارانتی

اما آخرین و مهم‌ترین معیار که در خرید و ارزش قیمت اسپیکر قابل حمل اهمیت دارد، گارانتی این دستگاه است. مدل‌های مختلف ممکن است توسط شرکت‌های گوناگونی گارانتی شده باشند. در صورت وجود یک گارانتی معتبر در کنار محصول می‌توانید با خیال راحت آن را استفاده کرده و نگران خراب‌شدن نباشید.
در صورت خرابی یا وجود آمدن مشکل می‌توانید به گارانتی معتبر مراجعه کرده و بدون هیچ هزینه‌ای دستگاه را تعمیر یا حتی تعویض کنید. کی‌ام کالا از گارانتی‌های معتبری برای باند قابل حمل استفاده می‌کند.

سخن پایانی درباره اسپیکر قابل حمل

یکی از محبوب‌ترین نوع‌های اسپیکر که می‌توانید آن را در مدل‌های مختلف و مشخصات فنی متفاوتی تهیه کنید، اسپیکر قابل حمل است. همان‌طور که از نام این اسپیکر مشخص است، عملکرد آن به‌صورت بی‌سیم و شارژی بوده و از اتصال بلوتوث برای پخش موسیقی استفاده می‌کند.
شما دوستان عزیز می‌توانید با خرید یک بلندگو قابل حمل آن را در هر جایی استفاده کنید. نکاتی مهم برای خرید این اسپیکر وجود داشته که تمامی آن‌ها را با هم در این مقاله بررسی کردیم. می‌توانید انواع مدل‌های این اسپیکر را از کی‌ام کالا به‌صورت آنلاین سفارش دهید.

حال که همه‌ی نکات را برای خرید مینی اسپیکر ها میدانید به عنوان آخرین نکته پیشنهاد مجموعه‌ی کی ام کالا خرید JBL charge 5 است که برای به دست آوردن تمامی اطلاعات از این مدل میتوانید از طریق لینک مقاله‌ی مربوطه را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 2 =