یکی از راه‌های موثر برای درمان دردهای عضلانی، ماساژ است. ماساژ اندورفین موجود در بدن را افزایش می‌دهد. این هورمون به کاهش درد در بدن شما کمک می‌کند. برخی از افراد تصور می‌کنند تنها با مراجعه به مراکز ماساژ می‌توانند از مزایای این حرکات استفاده کنند. در صورتی که با خرید ماساژور مناسب نیز می‌توانید درد خود را کنترل کرده و عضلات خود را ریلکس کنید. سایت کی ام کالا بهترین دستگاه‌های ماساژ را در انواع مختلف به شما ارائه می‌کند. در ادامه قصد داریم تا شما را با این دستگاه‌های مخصوص ماساژ بیشتر آشنا کنیم.

معرفی انواع ماساژور ها

ابزارهایی که برای ماساژ قسمت‌های مختلف بدن استفاده می‌شوند، تنوع بسیار زیادی دارند. برخی از آنها مناسب ماساژ قسمت خاصی از بدن هستند. برخی دیگر نیز به صورت برقی، دستی یا حتی لرزشی عمل می‌کنند. مینی ماساژورها انتخابی مناسب برای استفاده در محیط کار یا مسافرت هستند. این دستگاه‌های کوچک بسیار قدرتمند عمل کرده و شما از خرید آنها پشیمان نخواهید شد. در ادامه به بررسی پرفروش‌ترین محصولات ماساژ موجود در بازار و کاربرد آنها می‌پردازیم.

ماساژورهای تفنگی: مناسب برای ماساژ عضلات عمقی

دستگاه ماساژ تفنگی یکی از کاربردی‌ترین ابزارهای موجود در بازار هستند. کاربر به راحتی می‌تواند با استفاده از این نوع محصول گره‌های عضلانی خود را با ماساژ باز کند. تمام اسپاسم‌ها و گرفتگی‌های موجود در عضلات بدن شما با استفاده از این دستگاه به طور کامل رفع خواهد شد.

این ابزار نه تنها به صورت حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد بلکه برای افرادی که اطلاع چندانی از ماساژ ندارند نیز مناسب است. با نصب سری‌های مختلف بر روی این دستگاه به راحتی می‌توان از آن برای ماساژ قسمت‌های مختلف بدن استفاده نمود. این محصول برای ماساژ عضلانی به صورت عمقی به کار برده می‌شود. به همین دلیل در مراکز فیزیوتراپی از آن استفاده می‌گردد.

ماساژورهای لرزشی: مناسب برای ماساژ عضلات سطحی

یکی از راه‌های رفع دردهای عضلانی استفاده از حرکات لرزشی است. در برخی از دستگاه‌های ماساژ از حرکات ملایم و لرزش‌های خفیف برای رهایی از اسپاسم‌های عضلانی استفاده می‌شود. به این دستگاه‌ها مدل لرزشی گفته می‌شود. این دستگاه با تحریک دستگاه عصبی و بافت عضلانی، استرس آنها را کاهش می‌دهد. استفاده از مدل‌های لرزشی شما را به طور کامل آرام می‌کند. این دستگاه‌ها بهترین انتخاب برای کاربران خانگی هستند و عضلات را به صورت سطحی ماساژ می‌دهند.

ماساژورهای گردنی: مناسب برای ماساژ عضلات گردن و شانه

امروز بسیاری از افراد با دردهای گردنی دست‌وپنجه نرم می‌کنند. افرادی مانند مدیران و کارمندان که ساعت‌های زیادی را پشت سیستم کامپیوتری می‌نشینند، از این درد بیشتر رنج می‌برند. برای تسکین گرفتگی گردن می‌توان از محصولات ماساژ مخصوص این ناحیه استفاده نمود. در مدل‌های مختلف امکان ماساژ گردن و کتف به صورت هم‌زمان وجود دارد.

شما می‌توانید دردهای ایجاد شده در ناحیه گردن و شانه را با ویبره‌ای که در دستگاه ماساژ تولید می‌شود، رفع کنید. بهتر است قبل از استفاده از این محصول با حوله مرطوب گردن خود را تمیز نمایید. سپس از برنامه‌های مختلف ماساژ در مدل‌های گردنی استفاده کرده تا درد به وجود آمده را به طور کامل از بین ببرید.

پیشنهاد خرید

ماساژور چشم کاهش استرس برند Generic

2,140,000 تومان2,140,000 تومانخرید کنید
ماساژور مخصوص شانه و گردن

ماساژورهای پا: مناسب برای ماساژ پاها و ساق پا

همانطور که در قسمت‌های قبل به آن اشاره کردیم انواع دستگا‌ه‌های ماساژ بر اساس اندامی که برای آن مناسب هستند، دسته‌بندی می‌شوند. یکی از پرکاربردترین و پرفروش‌ترین محصولات موجود در بازار، دستگاه ماساژ پا است. فرقی نمی‌کند که کدام قسمت از پای شما دچار گرفتگی عضلانی شده است. با استفاده از سری‌های مختلفی که در این محصول قرار دارد به راحتی می‌توان ساق و کف پا را ماساژ داد.

البته دستگاه ماساژ زانو به صورت اختصاصی این قسمت را پا را ماساژ می‌دهد. این دستگاه ماساژ ارتعاشات مختلفی را ایجاد کرده و باعث رفع اسپاسم‌های عضلانی خواهد شد. شما می‌توانید با تنظیم سرعت و شدت ماساژ برنامه دلخواه خود را در این محصولات تعریف نمایید. اگر در طول روز زیاد پیاده‌روی می‌کنید یا می‌ایستید می‌توانید با استفاده از این دستگاه، دردهایی به وجود آمده در عضلات خود را کاهش دهید. ماساژور پا گرمایشی با ماساژ پا و گرم کردن عضلات تأثیر چشمگیری بر روی دردهای عضلانی شما دارد.

ماساژورهای صندلی: مناسب برای ماساژ کل بدن

تا اینجا به معرفی دستگاه‌های ماساژ اختصاصی برای نواحی مختلف پرداختیم. اما اگر می‌خواهید تمام عضلات موجود در بدن شما حرکات لرزشی و ارتعاشی را دریافت کنند و به آرامش برسند می‌توانید صندلی ماساژ را خریداری نمایید. امکان ماساژ فول‌بادی با استفاده از این محصول وجود دارد. کافی است پس از یک روز پرتنش بر روی این صندلی نشسته و برنامه دلخواه خود را انتخاب کنید.

معمولاً پشتی این صندلی‌ها قابلیت تنظیم داشته و می‌توان خواب عصرانه خوبی را بر روی آن تجربه نمود. مطمئن باشید پس از استفاده از ماساژور صندلی تمامی خستگی‌های کاری خود را رفع کرده و انرژی بالایی برای بقیه روز به دست می‌آورید. ماساژ شانه، بازو، گردن، پشت، کمر و پا در این صندلی انجام می‌شود. برای خرید این محصول باید بودجه بیشتر داشته باشید اما کارایی آن نسبت به سایر مدل‌ها بیشتر است. پس اگر می‌خواهید دستگاه مناسب برای ماساژ کل بدن را خریداری کنید ما به شما صندلی‌های ماساژ را پیشنهاد می‌کنیم.

فواید کلی ماساژ درمانی

ماساژ، طبی معجزه‌آسا برای رهایی از انواع درد است که از گذشته تاکنون مورد استفاده قرار می‌گیرد. فواید این روش درمانی قدیمی به قدری زیاد است که نمی‌توان به تمام آنها در این مطلب کوتاه اشاره نمود. برخی از مواردی که ماساژ را به تکنیکی کارآمد برای رهایی از درد تبدیل کرده به شرح زیر هستند:

  • کاهش فشارهای عصبی: از ماساژ فقط برای باز کردن اسپاسم‌ها و گرفتگی‌های عضلانی استفاده نمی‌شود. حرکات ماساژ دستی یا دستگاه، باعث القای حس آرامش به فرد خواهد شد. در نتیجه بسیاری از افراد برای رفع استرس‌ها و بی‌خوابی‌های خود به این روش درمانی پناه می‌برند. اگر سیستم عصبی شما به‌درستی کار کند، تمامی اندام‌های شما در بهترین حالت خود قرار می‌گیرند.
  • تقویت عضلات: از ماساژ برای تقویت عضلات استفاده می‌شود. به همین دلیل پس از انجام اعمال جراحی، فیزیوتراپی با ماساژ تجویز می‌گردد. عضلاتی که مدت‌ها است دچار نقص هستند با استفاده از ماساژ احیا شده و مجدداً قابلیت ارتجاعی خود را به دست می‌آورند. یکی از روش‌های غیرتهاجمی برای تقویت عضلات بدن، استفاده از ماساژور مناسب است.
  • کاهش دردهای مفصلی: درد مفصل یکی از بدترین و آزاردهنده‌ترین دردهایی است که هر فردی آن را تجربه می‌کند. با استفاده از ماساژ حرفه‌ای و تخصصی می‌توان این دردها را نیز به طور کامل برطرف نمود. ورم و التهاب به وجود آمده در مفاصل با استفاده از ماساژ کاهش پیدا کرده و درد شما نیز کمتر خواهد شد.
  • جوان‌سازی پوست: ماساژ تأثیرات بسیار زیادی بر روی پوست بدن شما دارد. با استفاده از این حرکات می‌توان سلول‌ها را به دفع سموم و تولید سلول‌های جدید تحریک کرد. سلول‌های مرده پوست با استفاده از ماساژورهای مختلف از سطح آن جدا می‌شوند. به همین دلیل کسانی که از ماساژ به صورت مداوم استفاده می‌کنند، چهره‌ای زیباتر و جوان‌تر دارند.

پیشنهاد خرید

شانه ماساژور و لیفت صورت سنگ داغ برند techlove

2,200,000 تومان2,200,000 تومانخرید کنید
بررسی فواید کلی ماساژ درمانی و رهایی از درد

مزایای استفاده از ماساژور

اکنون که قصد خرید ماساژور مناسب را دارید باید با مزایای استفاده از آن آشنا شوید. از آنجایی که امکانات متنوعی در دستگاه‌های ماساژ وجود دارد ممکن است مجبور شوید برای خرید مدل دلخواه خود، هزینه بیشتر پرداخت کنید. تنها در صورتی که از مزایای استفاده از این محصول اطلاع داشته باشید می‌توانید بودجه‌ای مناسب را به آن اختصاص دهید. ما به شما توصیه می‌کنیم بهترین و مجهزترین دستگاه ماساژ مناسب برای خود را انتخاب نمایید و به قیمت آن فکر نکنید. در ادامه به برخی از مهم‌ترین مزایای استفاده از دستگاه ماساژ اشاره خواهیم کرد.

کاهش درد های عضلانی

ما به دلایل مختلفی دچار دردهای عضلانی می‌شویم. اگر در طول روز فعالیت نادرست یا سنگین انجام داده باشید، عضلات شما دچار گرفتگی می‌شوند. همچنین کسانی که پوزیشن مناسب را در هنگام نشستن، ایستادن یا راه رفتن رعایت نمی‌کنند ممکن است با گرفتگی عضلات روبرو شوند. حتی ورزشکارهایی که به صورت حرفه‌ای تمرین می‌کنند نیز به ماساژ برای رفع اسپاسم‌های عضلانی نیاز پیدا می‌کنند. خوشبختانه با استفاده از حرکات ضربه‌ای، مالشی یا لرزشی ماساژور می‌توان دردهای عضلانی به وجود آمده بر بدن را به طور کامل برطرف نمود.

تسکین درد های آرتروز و فیبرومیالژیا

اولین بار در دانشگاه هاروارد تحقیقاتی برای اثربخشی ماساژ بر روی دردهای آرتروز و فیبرومیالژیا انجام شد. این تحقیقات نشان داد که حرکات ماساژ اگر به صورت تخصصی و حرفه‌ای انجام شود، تأثیر بسیار زیادی بر کاهش این دردهای مزمن دارد. اگر شما ماساژور مناسب را انتخاب نمایید و می‌توانید این کار را خودتان در منزل یا محیط کار انجام دهید.

بهبود گردش خون

حرکات ماساژ باعث تحریک سیستم خون‌رسانی در بدن خواهد شد. در نتیجه گردش خون در بدن ما بهبود پیدا می‌کند. زمانی که گردش خون در بدن به‌درستی انجام شود، تمامی سموم از بدن دفع شده و مواد غذایی به بافت‌های مختلف بدن می‌رسند. پس شما با خرید ماساژور مناسب می‌توانید به‌سلامت عمومی بدن خود نیز کمک کنید.

افزایش انعطاف پذیری

با دریافت حرکات ماساژ، عضلات بدن تقویت شده و قدرت ارتجاعی بیشتری پیدا می‌کنند. کسانی که ماساژ را به صورت منظم دریافت می‌کنند، عضلات قوی‌تر و منعطف‌تری دارند. بنابراین توان بیشتری برای انجام کارهای مداوم و پرفشار دارند. پس اگر شما نیز به دلیل شرایط کاری خود باید قدرت بدنی خوبی داشته باشید بهتر است یک دستگاه ماساژ مناسب را خریداری کرده و برنامه‌ای مناسب برای استفاده از آن در نظر بگیرید.

بهبود کیفیت خواب

دانشگاه میشیگان تحقیقات اولیه را در مورد اثرات ماساژ و بهبود کیفیت خواب انجام داد. نتایج نشان می‌دهد که افرادی که ماساژ دریافت کرده‌اند، کمتر دچار بی‌خوابی می‌شوند. همچنین بیمارانی که دچار اختلالات خواب بودند با دریافت ماساژ مناسب، درمان شدند. پس اگر زمان کوتاهی برای استراحت خواب شبانه دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم از ماساژور برای بهبود کیفیت خواب خود استفاده نمایید.

بررسی شواهد علمی در رهایی از درد

ماساژدرمانی از ۵۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح تاکنون توانسته است به افراد زیادی کمک کند. باوجوداینکه ماساژ، روشی قدیمی برای رهایی از درد است اما شواهد علمی زیادی مبنی بر تأثیرگذاری آن بر بدن وجود دارد. تحقیقات نشان داده حرکات و ضربات موجود در ماساژورها باعث کاهش میزان هورمون کورتیزول و افزایش دوپامین می‌شود. همچنین سطح اندورفین در بدن افزایش پیدا کرده و اندام‌ها به‌درستی کار خود را انجام می‌دهند.

ترشح این هورمون‌ها، دلیل اصلی آرامش شما بعد از دریافت ماساژ است. گاهی هم‌زمان با دریافت ماساژ، سنگ‌داغ یا بادکش نیز بر روی عضلات گذاشته می‌شوند. در برخی از ماساژورها امکان دریافت هم‌زمان این خدمات وجود دارد در نتیجه اثرپذیری ماساژ بیشتر می‌شود. نقاطی آسیب‌پذیر در بدن ما وجود دارد که با نام میوفسیال شناخته می‌شوند. با تحریک این نقاط می‌توان انقباضات عضلانی را به طور کامل از بین برد. همچنین رایحه و عطر روغن‌های ماساژ بر روی کیفیت ماساژدرمانی تأثیر می‌گذارد. به این علم آروماتراپی گفته می‌شود که تأثیرات آن به صورت علمی ثابت شده است.

نتیجه‌گیری

ماساژ یکی از بهترین روش‌ها برای رهای از درد است. شما می‌توانید با خرید دستگاه ماساژ مناسب و استفاده منظم از آن از فواید زیادی بهره‌مند شوید. کاهش دردهای عضلانی، بهبود گردش خون، تقویت سیستم عصبی، جوان‌سازی پوست، بهبود کیفیت خواب و افزایش انعطاف‌پذیری عضلات از جمله مزایای استفاده از ماساژ است.

در سایت کی ام کالا بهترین و باکیفیت‌ترین ماساژورهای بدن و محصول کارواش خودرو به شما مشتریان عزیز ارائه شده است. شما می‌توانید با مطالعه مشخصات محصولات موجود در این فروشگاه و بررسی نظرات کاربران، بهترین خرید را انجام دهید. محصولات تخصصی کی ام کالا بدون واسطه و با قیمتی مناسب به شما مشتریان عزیز عرضه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 8 =