مقدمه

حتما شما یا یکی از عزیزانتان درگیر بیماری و درمان انحراف انگشت شست پا هستید. امروزه به دلیل سبک زندگی نا مطلوب افراد زیادی به این عارضه دردناک مبتلا می شوند. همچنین قرار گرفتن طولانی مدت پا در کفش های نا مناسب نیز باعث ایجاد انحراف انگشت شست پا یا هالوکس والگوس می شود که در موارد شدید نیاز به عمل جراحی سخت و طاقت فرسا دارد. اگر انگشتان پای شما مخصوصا انگشت بزرگ یا شست پای شما تغییر شکل داده و یک برجستگی در کنار آن مشاهده می کنید، دچار این عارضه شده اید. اگر به دنبال بهترین راه درمان انحراف شست پا در خانه هستید و از عوارض این بیماری یا عوارض و سختی های عمل جراحی آن بی خبر هستید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. تا بهترین و ارزان ترین راه درمان این مشکل را به شما معرفی کنیم.

درمان انحراف انگشت شست پا در خانه

انحراف انگشت شست پا چیست؟

بیماری و عارضه هالوکس والگوس یا انحراف شست پا یکی از فراوان ترین و شایع ترین بیماری های عصر حاضر است. این بیماری یک نوع بد شکلی استخوانی است که در آن انگشت شست پا برجستگی و بیرون زدگی دارد. در این حالت انگشت بزرگ پا حالت مستقیم خود را از دست می دهد و به سمت انگشتان دیگر پا، متمایل و کج می شود. این عارضه نشان می دهد که مفصل انگشتی بزرگ پا تقارن ندارد و در برخی موارد نیز نشان دهنده تشکیل یک استخوان اضافه در این ناحیه است. تشخیص این بیماری و عارضه و درمان انحراف انگشت شست پا کار سختی نیست. ولی بهتر است که هر چه زودتر و قبل از تشدید آن، اقدام به درمان انحراف انگشت شست پا در خانه کنید.

علائم انحراف انگشت شست پا چیست؟

برخی از مهم ترین علائم این بیماری دردناک شامل موارد زیر است:

 • وجود برجستگی و بر آمدگی در ناحیه کناری انگشت شست پا
 • متمایل شدن انگشت شست پا به سمت دیگر انگشتان
 • تورم و قرمزی در ناحیه بر آمدگی و انحراف انگشت شست پا
 • ایجاد محدودیت های حرکتی برای فرد در موارد شدید
 • درد شدید در ناحیه بر آمدگی پایه انگشت شست

بترین راه درمان انحراف انگشت شست پا در خانه

عوامل ایجاد انحراف شست پا یا هالوکس والگوس

به طور کلی متخصصان نتوانسته اند دلایل و علل محکمی برای بروز این مشکل پیدا کنند. پای برخی از افراد بیشتر از برخی دیگر در معرض این بیماری قرار دارد. یکی از شایع ترین علل ایجاد انحراف در انگشتان پا، پوشیدن کفش های تنگ است. نوع کفشی که استفاده می کنید اگر بسیار تنگ باشد، باعث جمع شدن و فشار به انگشتان پا می شود. در این حالت انگشت شست به سمت دیگر انگشتان حرکت می کند و متمایل می شود. این اتفاق باعث ایجاد انحراف در انگشتان خواهد شد. همچنین پوشیدن طولانی مدت کفش های پاشنه بلند نیز از عوامل اصلی بروز این عارضه است. زیرا در موقع پوشیدن کفش های پاشنه بلند، تمامی وزن بدن به روی انگشتان پا وارد می شود و این مشکل باعث می شود که مفصل انگشت شست پا سنگین و جمع شود.

یکی از مهم ترین عوامل و علل درگیر شدن افراد با این عارضه، ژنتیک فرد است. این بیماری جزو دسته بیماری های خانوادگی محسوب می شود. اگر وجود انحراف فرم های انگشتان پا در خانواده شما رایج است، به احتمال زیاد شما نیز درگیر این بیماری خواهید شد.

مشکلات انحراف شست پا بیشتر در خانم ها دیده می شود. دلیل این مشکل نیز در این است که خانم ها از کفش های متنوع زیادی استفاده می کنند و باعث ایجاد فشار و تحمل وزن زیادی به انگشتان خود می شوند.

به طور کلی اگر به دنبال رفع این بیماری و درمان انحراف انگشت شست پا نباشید، با گذشت زمان امکان ایجاد بیماری هایی مانند آرتریت و پوکی استخوان نیز در شما وجود دارد.

درمان انحراف انگشت شست پا در خانه

مشکلات عدم درمان انحراف انگشت شست پا

پس از بروز این بیماری و عدم درمان انحراف انگشت شست پا، حالت انگشتان فرد به صورت خمیده یا چکشی تغییر شکل می دهند. انگشتان چکشی به صورتی هستند که انگشت دوم پا که در حالت عادی باید صاف باشد، خمیده می شود. انگشتان چکشی یا پنجه ای حالتی هستند که انگشتان کوچک پا دچار عارضه خمیدگی به سمت بالا یا فر خوردگی می شوند.

بروز این مشکلات علاوه بر تاثیر منفی و مخربی که بر روی اعتماد به نفس و زیبایی افراد مخصوصا خانم ها می گذارد، باعث ایجاد مشکل در هنگام خرید انواع کفش نیز می شود. به این دلیل که عدم درمان انحراف انگشت شست پا باعث از بین رفتن حالت طبیعی فرم پا در فرد می شود و دیگر نمی تواند کفش های معمولی را استفاده کند.

افرادی که دچار این مشکل هستند اگر سریعا اقدام به درمان انحراف انگشت شست پا در خانه نکنند یا در موارد خیلی شدید به پزشک مراجعه نکنند، در معرض خطر بیماری های دیگر نیز قرار می گیرند.

در موارد شدید این بیماری، استخوان انگشت شست از انگشت دوم پا نیز عبور کرده و روی آن سوار می شود. همچنین با ادامه این روند باعث ایجاد مشکل قوز شست پا یا  ایجاد بونیونیت می شود. این مشکل مخصوصا در افرادی که دارای پا های پهن هستند بیشتر به چشم می خورد.

بونیونیت یک نا هنجاری و عارضه در مفصل متا تاسوفا لانجی پا است. مفصلی که محل اتصال انگشت شست به استخوان پا در آن قرار می گیرد. این عارضه زمانی به وجود می آید که استخوان های پا دچار حالت های غیر طبیعی شوند و با گذشت زمان، فشار وارده به پا بیشتر می شود. در نتیجه این فشار، انگشت شست پا به سمت انگشتان دیگر متمایل و خم می شود.

بهترین راه درمان انحراف انگشت شست پا در خانه

بهترین راه درمان انحراف انگشت شست پا در خانه

حال پس از بررسی علائم و عوامل بروز این بیماری در بسیاری از افراد، حتما برای شما نیز سوال پیش آمده که بهترین راه درمان انحراف شست پا چیست؟

برای رفع این مشکل قبل از مراجعه به پزشک و قرار گرفتن زیر تیغ جراحی، می توانید در خانه با ساده ترین محصول اقدام به درمان راحت و کم دردسر این عارضه کنید. بهترین روش و محصولی که در حال حاضر برای درمان انحراف انگشت شست پا استفاده می شود، استفاده از اصلاح کننده انگشت شست پا است.

در حال حاضر با وجود شرکت های فراوان تولید این گونه از محصولات درمانی، افراد نمی دانند که بهترین محصول اصلاح کننده انگشت پا چیست؟ پس از بررسی ها و آزمایشات فراوان توسط متخصصان و پزشکان، بهترین محصول حال حاضر برای درمان انحراف انگشت شست پا، اصلاح کننده انگشت شست پا TENICORE است. در ادامه مطلب ویژگی ها و مزایای بی شمار این محصول قدرتمند را برای شما شرح می دهیم.

می توانید برای خرید این محصول بسیار کاربردی و مفید برای درمان انحراف انگشت شست پا در خانه به صفحه خرید اصلاح کننده انگشتان پا TENICORE و یا خرید اصلاح کننده انگشت شست پا Tech Love مراجعه کنید و از خدمات عالی پس از فروش نیز بهره مند شوید.

درمان انحراف انگشت شست پا در خانه

مزایا اصلاح کننده انگشت شست پا TENICORE

همانطور که گفتیم مشکلاتی مانند ژنتیک، پوشیدن کفش های نا مناسب و تنگ، در رفتگی انگشتان، شکستگی و … باعث ایجاد درد، تورم و انحراف در انگشتان پای افراد بسیاری می شوند. اگر درمان این مشکلات به سرعت و به درستی انجام نشود، مشکلاتی نظیر عدم توانایی در حرکت، راه رفتن، درد بسیار شدید، کاهش گردش خون، پوکی استخوان و … به وجود می آید. در این حالات، وجود محصولاتی که با ایجاد کشش و پر کردن فضای بین انگشتان باعث رفع و درمان انحراف انگشت شست پا می شوند، به افراد زیادی کمک کرده اند. اصلاح کننده انگشت شست پا TENICORE مزایای بی شماری دارد که در ادامه مطلب به بیان آن ها می پردازیم.

 1. تسکین درد

آتل بونیون TENICORE می تواند به صورت کاملا موثر درد را تسکین دهد. این محصول یک پد سیلیکونی نرم دارد که باعث ایجاد یک بالشتک می شود و از ساییده شدن انگشتان روی هم جلوگیری می کند. هنگام استفاده از این آتل حداکثر میزان تسکین درد را تجربه خواهید کرد و تجربه ای راحت خواهید داشت.

 1. قابلیت تنفس و ضد لغزش بودن

این محصول از موادی با بهترین کیفیت و مرغوبیت بالا ساخته شده است. با پوشیدن آن تعریق اتفاق نمی افتد و پوست و انگشتان به راحتی تنفس می کنند. همچنین بند پاشنه این محصول یک عملکرد ضد لغزش دارد که از لیز خوردن هنگام حرکت جلوگیری می کند.

 1. طراحی منحصر به فرد

اصلاح کننده درمان انحراف انگشت شست پا TENICORE باعث رفع عارضه های انگشت چکشی، هالوکس والگوس، انگشتان کج و سایر مشکلات پا می شود. طراحی دستگیره این محصول قابل تنظیم است که می توانید با تنظیم زاویه اصلاح، انگشتان پای خود را به راحتی از عارضه انحراف شست پا نجات بدهید. این محصول دارای چرخش انعطاف پذیر 160 درجه است.

 1. سایز مناسب برای همه

این محصول دارای تسمه های VELCRO است که به راحتی جدا و تمیز می شوند. این تسمه ها قابل تنظیم برای اکثر سایز پا ها هستند و برای خانم ها و آقایان قابل استفاده هستند.

 1. خدمات پس از فروش عالی

با خرید اصلاح کننده انگشتان پا TENICORE، درمان انحراف انگشت شست پا به راحتی انجام می شود. پس از خرید این محصول اگر به هر دلیلی از این محصول رضایت کامل نداشتید یا هرگونه سوالی داشتید، می توانید با خدمات مشتریان ما تماس حاصل کنید و ما در بازرگانی کی ام کالا ظرف 24 ساعت به تمامی مشکلات شما پاسخ می دهیم.

بهترین روش درمان انحراف انگشت شست پا در خانه

عوارض عمل جراحی برای درمان انحراف انگشت شست پا

جراحی این بیماری بسیار متداول است و در برخی موارد موفق عمل می کند. ولی برخی عوارض و خطرات در جراحی این عارضه وجود دارد. مانند:

 • امکان عفونت : ایجاد عفونت در محل جراحی، یکی از شایع ترین عوارض این جراحی است. عفونت اکثرا در زیر پوست یا محل زخم و اسکار جراحی به وجود می آید. این عفونت به راحتی می تواند به استخوان برسد و باعث ایجاد استومیلتیس شود. افرادی که سابقه دیابت یا مصرف سیگار دارند بیشتر در معرض این عفونت پس از عمل هستند.
 • تغییر شکل و انحراف مجدد انگشت پا : پس از جراحی با گذشت چندین ماه ممکن است که استخوان بونیون دوباره رشد کند. این مسئله قابل پیشگیری نیست و ممکن است دوباره نیاز به جراحی داشته باشید.
 • مشکلات استخوانی : اگر جریان خون در یک قسمت از استخوان متوقف شود، آن استخوان از بین می رود. این عارضه نادر است ولی احتمال بروز آن همیشه وجود دارد.
 • مشکلات اعصاب : اگر هنگام جراحی و درمان انحراف انگشت شست پا، به اعصاب آسیبی برسد ممکن است دچار بی حسی یا مور مور شدن انگشتان شوید.

درمان انحراف انگشت شست پا در خانه

جمع بندی

انحراف شست پا یکی از مشکلاتی است که امروزه افراد بسیاری به آن مبتلا می شوند و تاثیر زیادی بر سبک زندگی و سلامت فرد می گذارد. در صورتیکه اقدامات درست و به موقع برای رفع این مشکل انجام نشود، انحراف شست پا شدید تر شده و باعث ایجاد مشکلات حرکتی و درد زیاد در فرد می شود. همان طور که متوجه شدید، راحت ترین و بهترین راه برای درمان انحراف انگشت شست پا و پیشگیری به موقع از بروز این عارضه، استفاده از اصلاح کننده انحراف پا TENICORE است. این محصول تحت نظر بهترین متخصصان دنیا ساخته شده و می تواند تا حد بسیار زیادی از درد و انحراف پا جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =