یکی از مشکلاتی که ممکن است برای افراد گوناگون رخ دهد انحراف انگشت پا است. انحراف انگشت پا مشکلی است که می‌تواند به دلایل مختلفی مانند دلایل ژنتیکی یا مشکلات رفتاری به وجود بیاید. به طور مثال اگر کفشی نامناسب و تنگ بپوشید امکان این که انگشت پا شما آسیب ببیند و دچار انحراف شود بسیار بالا است. اما سوال اصلی این جا است که در صورت دچارشدن به این مشکل یا بیماری چگونه آن را رفع کنیم؟

روش‌های گوناگونی برای این کار وجود دارد که یکی از بهترین آن‌ها استفاده از اصلاح کننده انگشت پا است. این ابزار درمانی را می‌توانید روی پای خود قرار داده و پس از مدتی استفاده مشکل انحراف را برطرف کنید. برای خرید اصلاح کننده انگشت شست پا Tech Love می توانید از طریق فروشگاه کی ام کالا اقدام کنید. بهترین مدل‌های این ابزار درمانی در کی ام کالا با قیمتی عالی موجود هستند.

انحراف شست پا بر اثر چیست؟

سوالی که در همین ابتدا امکان دارد برای شما پیش بیاید این است که انحراف انگشت شست پا به چه دلیلی رخ می‌دهد؟ باید گفت که این مشکل دلایل و موارد مؤثری دارد که باید بررسی شود. در واقع اگر با دلایل رخ‌دادن این مشکل آشنا نباشید نمی‌توانید بهترین روش را برای درمان آن در نظر بگیرید. مهم‌ترین دلایلی که می‌توانند موجب انحراف انگشت شست پا شوند شامل موارد زیر هستند. در صورت وجود هر کدام از این دلایل می‌توانید از اصلاح کننده انگشت پا برای درمان بهره بگیرد.

 • ارث‌بردن از والدین و مسائل ژنتیکی
 • صاف بودن کف پا
 • استفاده از کفش نامناسب برای دویدن یا راه‌رفتن
 • راه‌رفتن باحالت اشتباه
 • ضربه خوردن به پا یا مشکلات عصبی
 • ساختار و رشد غیرطبیعی استخوان پا
 • وجود انعطاف‌پذیری بیش از اندازه در رباط‌ها

انحراف شست پا چگونه درمان می‌شود؟

مسئله‌ای مهم که باید دررابطه‌با انحراف انگشت شست پا بررسی کنید نحوه درمان این مشکل است. این نقص یا بیماری در بدن می‌تواند به دلایل گوناگونی رخ‌داده و شدت آن نیز متفاوت باشد. به همین دلیل باید نسبت به‌شدت این مشکل و دلیل به‌وجودآمدن آن بهترین روش را برای درمان انتخاب کنید. یکی از بهترین این روش‌ها استفاده از اصلاح کننده انگشت پا است. روش‌هایی که برای درمان این مشکل وجود دارند شامل موارد زیر هستند:

پیشنهاد خرید

مچ بند الکتریکی EMS

1,710,000 تومان1,710,000 تومانخرید کنید
اصلاح کننده انگشت پا

 1. عمل جراحی

یکی از بهترین روش‌هایی که می‌توانید برای درمان انحراف انگشت پا از آن بهره ببرید عمل جراحی است. عمل جراحی روشی است که به کمک آن می‌توانید به طور کامل این مشکل را برطرف کنید. اما باید چندین نکته را دررابطه‌با این روش بدانید.

اولین نکته این است که این روش سخت‌ترین روش بوده و برای موارد خاص و شدید استفاده می‌شود. از طرف دیگر عوارض پس از انجام این عمل نیز می‌تواند شما عزیزان دل را آزار دهد. پس تنها در صورت شدید بودن این مشکل و پیشنهاد پزشک آن را انجام دهید.

 1. استفاده از اصلاح کننده پا

روشی دیگر که می‌توانید برای اصلاح انحراف انگشت پا از آن بهره ببرید استفاده از اصلاح کننده انگشت پا است. دستگاه‌های اصلاح کننده انگشت پا به شکلی طراحی شده‌اند که می‌توانید با بهره‌گیری از آن‌ها به‌راحتی انحراف در انگشت شست پا را درمان کنید.

این دستگاه روی انگشت شما سوار شده و پس از تنظیم زاویه مدنظر و سفت کردن آن فشار کمی به مفصل وارد می‌شود. پس از مدتی این فشار کم موجب می‌شود تا ذره‌ذره این مشکل برطرف شده و انگشت شما سر جای خود قرار بگیرد.

 1. درمان‌های خانگی

استفاده از روش‌های درمان خانگی نیز می‌تواند شما عزیزان را در درمان انگشت پا کمک کند. روش‌های خانگی کمترین عوارض را می‌توانند به پاهای شما وارد کنند. از طرف دیگر این روش‌ها درد کمی داشته و کمترین هزینه را به همراه دارند. از مهم‌ترین روش‌های درمان خانگی انحراف انگشت پا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از کمپرس یخ
 • ماساژدادن انگشت پا
 • انجام حرکات اصلاحی و ورزش‌کردن
 • استفاده از کفش مناسب نسبت به سایز پا
 1. ورزش

ورزش‌کردن را می‌توان یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین روش‌ها برای درمان انحراف انگشت پا دانست. در این روش فوق‌العاده می‌توانید به‌راحتی و بدون هیچ دردی انحراف انگشت پا را از بین ببرید. البته می‌توانید در کنار ورزش‌کردن نیز از اصلاح کننده انگشت پا استفاده کنید تا سرعت درمان را افزایش دهید. از مهم‌ترین روش‌های ورزشی که برای این کار وجود دارند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روش خم‌کردن انگشت پا
 • روش بلندکردن اشیاء کوچک و ریز
 • کشش و ماساژدادن انگشت پا
 • استفاده از کش مخصوص برای کشیدن انگشت در جهت مخالف
 • ماساژدادن پا با کمک توپ تنیس
 • لمس انگشت‌های پای مخالف با کمک انگشت انحرافی

پیشنهاد خرید

اصلاح کننده انگشت شست پا TENICORE

1,410,000 تومان1,410,000 تومانخرید کنید
از بین بردن انحراف انگشت شست پا

 1. لیزر

آخرین روشی که می‌خواهیم در این مقاله آموزشی به شما معرفی کنیم، استفاده از لیزر است. در این روش با کمک لیزرهای خاصی که طول‌موج مشخصی دارند می‌توان مفصل انگشت را اصلاح کرد. این موضوع باعث می‌شود تا به طور کامل انحراف برطرف شده و انگشت سر جای اصلی خود بایستد.

انحراف انگشت پا کودک چیست؟

انحراف انگشت پا علاوه بر بزرگسالان در کودکان نیز رخ می‌دهد. درصورتی‌که این مشکل برای کودکان رخ دهد باید هر چه زودتر آن را رفع کنید؛ زیرا کودک در سن رشد بوده و این موضوع می‌تواند نقص‌های حرکتی و رشدی را برای آن به وجود بیاورد.

از مهم‌ترین دلایلی که برای این مشکل وجود دارند شامل مواردی مانند چرخش ساق پا به داخل و متاتارتوس ادکتوس اشاره کرد. اگر متوجه شدید کودک شما به‌درستی راه نمی‌رود یا انگشت پای آن متقارن نیست باید هر چه زودتر به پزشک مراجعه کرده و مشکل را برطرف کنید.

پیشنهاد خرید

چشم شور مدل oes

1,410,000 تومان1,410,000 تومانخرید کنید
نحوه درمان انحراف انگشت شست پا

سخن پایانی در رابطه با اصلاح کننده انگشت پا

یکی از بدترین و آزاردهنده‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای پا رخ دهد، به‌وجودآمدن انحراف انگشت پا است. این مشکل می‌تواند دلایل گوناگونی داشته باشد. از دلایل ژنتیکی گرفته تا دلایلی مانند پوشیدن کفش نامناسب و… . درصورتی‌که دچار این مشکل شده‌اید باید بدانید که روش‌های گوناگونی برای درمان آن وجود دارند.

از مهم‌ترین این روش‌ها می‌توان به استفاده از اصلاح کننده انگشت پا اشاره کرد. می‌توانید مدل‌های مختلف از این اصلاح کننده کاربردی را از فروشگاه کی ام کالا به‌صورت آنلاین و با قیمتی عالی سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =