مقدمه

حتما تا به حال نام دستگاه ماساژور تفنگی به گوشتان خورده است. ماساژورهای تفنگی یکی از جدیدترین مدل ماساژور‌ها امروزی به حساب می‌آیند که به تازگی وارد بازار شده‌اند و توانسته‌اند در این مدت کوتاه محبوبیت زیادی پیدا کنند. دلیل این موضوع نیز کاربرد‌های فراوان این دستگاه است.

اگر می خواهید به طور کامل با ماساژو‌های تفنگی و انواع آن آشنا شوید پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید؛ زیرا مطالبی که در ادامه قصد بررسی آن‌ها را داریم می‌توانند هنگام خرید ماساژر تفنگی کمک شایانی به شما عزیزان کنند. همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ماساژور‌ سر، به مقاله ماساژور تفنگی چیست و کاربرد‌های آن بروید.

امروزه ماساژورها به یکی از پر‌استفاده‌ترین دستگاه‌های خانگی تبدیل شده‌اند. این دستگاه می‌تواند بخش‌های مختلف بدن شما را با استفاده از ضربه‌های متعدد و سریع ماساژ دهد و درد‌های ماهیچه‌ای آن را برطرف کند. ماساژورها مدل‌های بسیار زیادی دارند که یکی از جدید‌ترین این مدل‌ها دستگاه ماساژور تفنگی می‌باشد.

این دستگاه ماساژور که آن را با نام ماساژ گان نیز می‌شناسند به شکل تفنگ بوده که با استفاده از باتری‌هایی قوی به صورت شارژی کار می‌کند. ماساژورهای تفنگی دارای قابلیت‌های زیادی مانند ریتم‌های مختلف ضربه، سرعت ضربه، قدرت و… هستند که شما عزیزان می‌توانید این موارد را با استفاده از کنترل‌های روی دستگاه کم یا زیاد کنید.

پیشنهاد خرید

ماساژور تفنگی Green Lion 2500mAh

3,300,000 تومان3,120,000 تومانخرید کنید
ماساژور تفنگی

انواع ماساژور تفنگی

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم ماساژور تفنگی یکی از چندین مدل ماساژور‌های برقی به حساب می‌آید. خود این دستگاه دارای مدل‌های بسیار زیادی بوده که هر کدام کاربرد‌ها و ویژگی‌های خاصی را به شما ارائه می‌دهند.

در ادامه به بررسی هر کدام از انواع ماساژور تفنگی خواهیم پرداخت و ابعاد وسیله، میزان توان مصرفی باتری یا برق، هزینه تقریبی، موارد استفاده، فواید و برتری هر نوع نسبت به دیگر مدل و شکل، روش تهیه و خرید هر کدام خواهیم پرداخت. این مدل‌ها شامل موارد زیر هستند:

·      ماساژور تفنگی شارژی

دستگاه ماساژور تفنگی دارای مدل‌های مختلفی مانند برقی و شارژی است. در این مدل انرژی برق ماساژور از باتری‌های آن که به صورت شارژی هستند تامین می‌شود. این دستگاه دارای قدرت مناسبی بوده و باتری‌های قوی آن توانایی ایجاد برق مورد نیاز دستگاه را دارند.

شما عزیزان می‌توانید با استفاده از این مدل ماساژور بخش‌های مختلف بدن خود را در هر مکانی مانند اتوبوس، خودروی سواری، خانه، هتل، استخر  ماساژ دهید. این ماساژور دارای سری‌های متنوعی است که هر کدام از این سری‌ها برای بخش‌های مختلف بدن استفاده می‌شوند.

پیشنهاد خرید

ماساژور تفنگی sk-988

880,000 تومان880,000 تومانخرید کنید
ماساژور تفنگی شارژی

 

·      ماساژور تفنگی مینی (کوچک)

یکی از مدل‌های دستگاه ماساژور تفنگی، ماساژور‌ تفنگی کوچک یا مینی است. این ماساژور‌ها قدرت کمتری نسبت به مدل‌های معمولی داشته و به همین دلیل سایز کوچکتری نیز دارند. ماساژور‌های تفنگی مینی برای مسافرت‌ها بسیار مناسب هستند.

اکثر مدل‌های ماساژور اندازه بزرگی داشته و نمی‌توانید آن را در بین وسایل خود جای دهید؛ اما ماساژور‌های مینی به دلیل اندازه کوچکی که دارند به راحتی در هر جایی قرار می‌گیرند و کمترین فضا را اشغال می‌کنند. لازم به ذکر است که قدرت این ماساژور‌ها کم بوده و تنها می‌توانند به صورت سطحی برخی از بخش‌های بدن را ماساژ دهند.

به عنوان مثال از این نمونه میتوان به مورد پایین اشاره کرد.

ماساژور تفنگی بافت عمیق ماهیچه شارژی MORY x1

یکی از خاص‌ترین و بهترین مدل‌های دستگاه ماساژور تفنگی مدل MORY X1 می‌باشد. این مدل به اندازه‌ای کوچک است که می‌تواند در جیب‌های شما نیز جا شود. این ماساژور تنها در سایز مینی ساخته می‌شود که قدرت بالای آن شما را شگفت زده خواهد کرد.

 

پیشنهاد خرید

ماساژور KiCA مدل Evo

8,784,000 تومان6,100,000 تومانخرید کنید
ماساژرو مینی

·      ماساژور تفنگی سرد و گرم

دستگاه ماساژور تفنگی سرد و گرم یکی از مدل‌های بسیار کاربردی ماساژور‌های تفنگی می‌باشد. در واقع این مدل به دلیل سری‌های مخصوصی که دارد، کاربرد‌های فراوانی در آن ایجاد شده است. سری این ماساژور از جنس استیل بوده و با استفاده از المنت‌های مخصوص به دو حالت سرد و گرم تغییر پیدا می‌کند.

با تنظیم دمای سری ماساژور قادر هستید تا روند ماساژ بدن خود را موثر‌تر کنید؛ به طور مثال با گرم کردن سری به نرم شدن عضله و از بین رفتن خستگی آن کمک بیشتری خواهید کرد. همچنین با سرد کردن سری نیز می‌توانید عضله خود را سر حال کرده و آماده ورزش شوید.

به عنوان مثال از این نمونه میتوان به مورد پایین اشاره کرد.

ماساژور تفنگی سرد و گرم Rolaz

این مدل ماساژور یکی از خاص‌ترین ماساژور‌هایی است که در طراحی آن از سری استیل استفاده کرده‌اند. با استفاده از این دستگاه می‌توانید عضلات خود را به صورت گرم و سرد ماساژ دهید. از مهم‌ترین ویژگی‌های این ماساژور صدای بسیار کم آن است که در کنار قدرت بالای خود یک امتیاز مثبت حساب می‌شود. برای خرید ماساژور تفنگی سرد و گرم  rolaz میتوانید از کی ام کالا اقدام کنید.

 

پیشنهاد خرید

ماساژور تفنگی breo مدل mg2

6,100,000 تومان4,760,000 تومانخرید کنید
ماساژور گرم و سرد

 

·      ماساژور تفنگی لمسی

از محبوب‌ترین مدل‌های دستگاه ماساژور، ماساژور‌ تفنگی لمسی است. بسیاری از ماساژورها دارای کنترل‌ بوده که دکمه‌های آن به صورت مکانیکی می‌باشند. این کلید‌ها ممکن است پس از چندین بار استفاده از بین رفته یا عملکرد خود را از دست بدهند.

اما در مدل‌های لمسی کلید‌ها روی نمایشگر یا حسگر‌های لمسی قرار گرفته‌اند و تنها با تاچ کردن آن‌ها عملکرد ماساژور را تغییر می‌کنند. عمر این کلید‌ها بسیار بیشتر از کلید‌های مکانیکی است. علاوه بر این زیبایی این دستگاه به دلیل ادغام تکنولوژی‌های بروز در آن بسیار بیشتر شده است.

ماساژور لمسی

 

·      ماساژور تفنگی مثلثی

اگر برخی از مدل‌های دستگاه ماساژور تفنگی را بررسی کرده باشید، قطعا می‌دانید که این دستگاه در اشکال مختلفی تولید می‌شوند. بسیاری از مدل‌های این دستگاه به شکل تفنگ و T شکل هستند؛ اما مدل‌های دیگری نیزاز این دستگاه وجود دارند که به شکل مثلث طراحی شده‌اند.

استفاده از ماساژور‌ تفنگی مثلثی به دلیل طراحی خاصی که دارد بسیار راحت‌تر است و عضلات دست یا مچ شما را اذیت نخواهند کرد. این مدل ماساژور‌ها دارای سری‌های مختلفی هستند که این امکان را برای شما عزیزان فراهم کرده‌اند تا با استفاده از آن‌ها بخش‌های مختلف بدن خود را ماساژ دهید.

ماساژور مثلثی

·      ماساژور تفنگی دو سر

اکثر مدل‌های دستگاه ماساژور تفنگی تنها دارای یک سر می‌باشند که با استفاده از موتور به سمت جلو و عقب حرکت می‌کند. اما مدل‌های دیگری نیز وجود دارند که یک سر اضافی دارند. کاربرد این مدل ماساژور بیشتر از ماساژور‌های تک سر می‌باشد.

در واقع قدرت ماساژور تفنگی دو سر به دلیل مجهز بودن به دو تا سری، دو برابر شده و می‌توانید از آن برای ماساژ دادن قسمت‌های مختلف بدن خود مانند پا‌ها، گردن، عضلات پشت و… استفاده کنید. این ماساژور‌ها معمولا در مدل شارژی تولید و روانه بازار می‌شوند تا در هر شرایطی قابل استفاده باشند.

به عنوان مثال از این نمونه میتوان به مورد پایین اشاره کرد.

مینی ماساژور دو سر Kica 3 با سرعت قابل تنظیم

از جذاب‌ترین مدل‌های دستگاه ماساژور تفنگی مینی می‌توان به این مدل مینی ماساژور دو سر Kica 3 با سرعت قابل تنظیم اشاره کرد. این مدل به اندازه‌ای کوچک است که می‌توانید آن را در ساک ورزشی خود قرار داده و همراه خود به باشگاه ببرید. قدرت مناسب این دستگاه می‌تواند گرفتگی‌های عضلانی و درد‌های آن را به طور کامل برطرف کند.

 

ماساژور دو سر

·      ماساژور تفنگی دستی

ماساژور تفنگی مدل‌های متنوعی دارد که می‌توانید نسبت به نیاز خود یکی از این مدل‌ها را خریداری کنید. مدل دستی این ماساژور به نحوی ساخته شده است که کنترل‌های بخش‌های متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهد.شما عزیزان می‌توانید قدرت، سرعت و حتی نحوه ضربه‌ای که ماساژور به بدن شما وارد می‌کند را با استفاده از کلید‌های روی دستگاه تنظیم کنید.

در واقع مدل دستی همان مدل معمولی ماساژور‎‌های تفنگی به حساب می‌آیند که از محبوبیت بیشتری برخورداراند. شما می‌توانید این ماساژور را در مدل‌ها و رنگ‌های متنوع در انواع فروشگاه‌های لوازم برقی پیدا کنید و هر کدام را که دوست داشتید برای خود خریداری نمایید.

ماساژور دستی

 

·      ماساژور تفنگی حرارتی

دستگاه ماساژور تفنگی حرارتی یکی از پرفروش‌ترین ماساژور‌های برقی بازار است. این ماساژور به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد به ماساژ درمانی عضله‌ها نیز کمک بسیار زیادی می‌کند. این ماساژور دارای سری مخصوصی است که قابلیت انتقال حرارت به عضله‌های شما را دارد.

سری این ماساژور از جنس فولاد است که به راحتی حرارت تولید شده توسط دستگاه را به عضله شما حین وارد کردن ضربه‌های متعدد انتقال می‌دهد. ماساژور‌های حرارتی را می‌توان نسخه‌ای بروز‌تر از ماساژور‌های تفنگی معمولی دانست و همین امر موجب افزایش قیمت این دستگاه‌ها شده است.

ماساژور حرارتی

معیار‌های خرید ماساژور تفنگی

زمانی که به فکر خرید دستگاه ماساژور تفنگی هستید باید بدانید که این کار آنقدر هم که فکر می‌کنید راحت و ساده نیست. اگر می‌خواهید بهترین مدل ماساژور‌ تفنگی را برای خود یا دوستانتان تهیه کنید باید یک سری از نکات را قبل از خرید مورد بررسی قرار دهید. این موارد عبارت‌اند از:

·      قدرت موتور

مهم‌ترین معیاری که قبل از خرید دستگاه ماساژور تفنگی باید بررسی‌کنید قدرت موتور آن است. کار اصلی را در این دستگاه‌ها موتور آن‌ها انجام می‌دهد. هر چه قدرت موتور بالاتر باشد، ضربه‌های سریع‌تر و قوی‌تری به عضله‌ها وارد کرده و راحتی بیشتری را برای عضله شما به ارمغان می‌آورد.

·      تعداد سرعت قابل تنظیم

معیار بعدی هنگاه خرید دستگاه ماساژور ، میزان سرعت‌های قابل تنظیم است. تا جایی که امکان دارد سعی کنید مدل‌هایی را از دستگاه ماساژور خریداری کنید که بیشترین حالت‌های سرعت را داشته باشد؛ اینگونه قادر به انتخاب بهترین سرعت برای شرایط عضله خود خواهید بود.

·      مشخصات باطری

اکثر مدل‌های دستگاه ماساژور به صورت شارژی هستند و از باتری‌های قوی برای تامین انرژی خود استفاده می‌کنند. شما عزیزان باید مدل‌هایی را خریداری کنید که باتری قوی داشته باشند. اینگونه علاوه بر افزایش عمر باتری، مدت زمان استفاده از آن با هر بار شارژ بیشتر خواهد بود.

·      تعداد سری

برخی از افراد فکر می‌کنند که دستگاه ماساژور تفنگی تنها یک سری داشته و آن هم به شکل کروی است. اما ماساژور‌های با کیفیت و حرفه‌ای سری‌های متنوعی را برای بخش‌های مختلف بدن در نظر گرفته‌اند. هر چه تعداد سری‌های ماساژور بیشتر باشد ارزش خرید آن نیز افزایش می‌یابد.

·      قابلیت منحصر به فرد

نکته آخری که هنگام انتخاب بهترین مدل دستگاه ماساژور برقی باید در نظر داشته باشید ویژگی‌ها یا قابلیت‌های منحصر به فرد دستگاه است؛ به طور مثال برخی مدل‌های این دستگاه‌ها قابلیت تنظیم نوع پالس یا تنظیم حرارت سری را دارند که این موضوع باعث افزایش کاربرد‌هایشان شده است.

 

سخن پایانی

یکی از پر استفاده‌ترین وسایل بهداشتی که در بازار وجود دارند، دستگاه ماساژور تفنگی می‌باشد. ماساژور تفنگی یکی از بهترین دستگاه‌های ماساژ است که توسط برند‌های مختلفی تولید و با ویژگی‌های خاص وارد بازار می‌شود.

در این مقاله انواع ماساژورهای تفنگی را برای شما بررسی کردیم  و با ارائه راهنمایی‌هایی به شما در خرید ماساژور تفنگی کمک کردیم. از بهترین مدل‌های ماساژور تفنگی می‌توان به مدل های جیبی، مینی، شارژی، حرارتی و… اشاره کرد.

اگر قصد خرید هر کدام از مدل های گفته شده ی بالا را دارید بهتر است قبل از خرید مقاله ی نکات لازم قبل از خرید را هم مطالعه کنید و در نهایت ما به شما سایت کی ام کالا را پیشنهاد میکنیم که تمامی انواع ماساژور تنفگی را موجود دارد و تجربه خرید خوبی را برای شما به همراه خواهد داشت. برای مقایسه قیمت و خرید ماساژور تنفگی بر روی کلیک کنید

 

سوالات متداول

در این بخش به یکسری از سوالات کاربران پاسخ می‌دهیم. در صورتی که سوال خود را راجب به انواع ماساژور در این بخش پیدا نکردید از طریق کامنت‌های همین صفحه با ما در ارتباط باشید و سوال خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ماساژ گان یا تفنگ ماساژ؟

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که تفنگ ماساژ یا همان دستگاه ماساژور با ماساژ گان تفاوت دارد. ماساژ‌ گان عبارتی انگلیسی است که به فارسی همان ماساژور تفنگی می‌شود. در واقع گان در انگلیسی به معنای تفنگ است که به دلیل شکل تفنگی این ماساژور به آن نسبت داده شده است.

چه کسانی نباید از ماساژور تفنگی استفاده کنند؟

استفاده از دستگاه ماساژور تفنگی برای هر فردی مجاز نیست؛ زیرا دسته‌ای از افراد هستند که نباید از این دستگاه استفاده کنند. استفاده از ماساژور‌های تفنگی برای افرادی که به دنبال رشد سریع عضلات خود هستند یا زخم‌های باز روی عضلاتشان دارند مضر است و باید از آن دوری کنند.

چند بار باید از ماساژور تفنگی استفاده کنید؟

استفاده از دستگاه ماساژور قاعده و قوانینی دارد. شما تنها می‌توانید 2 یا 3 بار در روز از این دستگاه برای ماساژ عضلات خود استفاده کنید؛ به شرطی که جلسات ماساژ کوتاه مدت باشند. اگر عضلات سفتی دارید تنها یکبار در هفته به شما پیشنهاد می‌شود که از ماساژور‌های تفنگی استفاده کنید.

مدل ماساژور تفنگی تتلو چیست؟

امیر تتلو رپر معروف ایرانی از ماساژور‌های Mebak و Hyperice که معروف‌ترین و گران‌ترین برند‌های ماساژور هستند در لایو‌های خود استفاده می‌کند. شما عزیزان می‌توانید این ماساژور‌ها را در هر فروشگاه لوازم برقی خریداری کنید.

ماساژور تفنگی ارزان هم وجود دارد؟

به طور کلی دستگاه ماساژور تفنگی به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد و متریال‌های با کیفیتی که دارد از قیمت بالایی برخوردار است؛ اما مدل‌های ارزان قیمتی از این دستگاه نیز وجود دارند که به دلیل قدرت کم و استفاده از پلاستیک به جای فلز در بدنه آن قیمت پایین‌تری برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − هفت =